Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Domodiedowie nie został ranny żaden Polak

0
Podziel się:

Nie wiadomo jednak, czy żaden nasz rodak nie zginął. Bo dziewięć ofiar nie jest zidentyfikowanych.

Na Domodiedowie nie został ranny żaden Polak
(PAP/EPA)
bEDBIvvV

Wśród rannych w samobójczym zamachu bombowym na lotnisku Domodiedowo w Moskwie nie ma Polaków - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Jeśli chodzi o ofiary śmiertelne, MSZ nie ma całkowitej pewności, gdyż dziewięć ofiar nie zostało jeszcze zidentyfikowanych.

We wczorajszym zamachu na największym lotnisku w Rosji śmierć poniosło 35 osób, w tym ośmioro cudzoziemców. Rannych w zamachu zostało ponad 180 osób.

Według Bosackiego, jeśli chodzi o ofiary śmiertelne, MSZ nie ma jeszcze całkowitej pewności, czy nie ma wśród nich Polaków, gdyż dziewięć ofiar nie zostało jeszcze zidentyfikowanych.

bEDBIvvX

Wśród zidentyfikowanych osób, które zginęły w zamachu, są m.in. obywatele Bułgarii, Kirgistanu, Niemiec, Tadżykistanu, Ukrainy, Uzbekistanu i Wielkiej Brytanii (dwie osoby).

Do eksplozji na moskiewskim lotnisku doszło w poniedziałek około 16.37 czasu moskiewskiego (godz. 14.37 czasu polskiego) w hali przylotów, przy wyjściu z zielonej strefy celnej, obok jednej z tamtejszych kawiarni. Siłę eksplozji eksperci oszacowali wstępnie na 5-7 kg trotylu. Ładunek wybuchowy był wypełniony metalowymi elementami potęgującymi siłę rażenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t129861.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;ma;wiadomosci;by;ucierpieli;polacy,4,0,759300.html) Nie ma wiadomości, by ucierpieli Polacy Na moskiewskim lotnisku Domodiedowo wybuchła bomba. Nie żyje 35 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t102810.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hale;przylotow;sa;najniebezpieczniejsze,216,0,759256.html) Hale przylotów są najniebezpieczniejsze Eksperci twierdzą, że żaden obiekt użyteczności publicznej nie jest w pełni bezpieczny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t129868.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;moskwie;35;osob;nie;zyje;zobacz;hale;po;eksplozji,137,0,759177.html) Zamach w Moskwie. 35 osób nie żyje. Zobacz halę po eksplozji Bomba wybuchła na lotnisku Domodiedowo. W powietrze wysadził się zamachowiec.
bEDBIvwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)