Notowania

zamieszki w afryce
09.03.2011 13:55

NATO uzgadnia stanowisko w sprawie Libii

Jutro spotykają się ministrowie obrony państw członkowskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Na razie nie wiadomo, jakie będą działania państw NATO względem Libii. Na ten temat ministrowie obrony państw członkowskich paktu rozmawiać będą jutro - poinformował minister obrony Bogdan Klich.

Jak dodał, nie ma na razie polskiego stanowiska w sprawie ewentualnej interwencji w Libii.

_ - Na temat polskiego stanowiska będę dziś rozmawiał z premierem i z prezydentem. Jutro odbywa się sesja ministrów obrony państw członkowskich NATO. Na tej sesji będą podejmowane istotne rozstrzygnięcia w imieniu całego sojuszu. Nie sądzę, aby NATO zdecydowało się na interwencję w Libii. W moim przekonaniu byłoby to błędem _ - powiedział Klich podczas wizyty w Biedrusku koło Poznania.

Jak dodał, NATO rozważa szereg rozmaitych opcji, które miałyby pomóc m.in. uciekinierom z Libii.

_ - Wszyscy widzimy, jak ten kryzys humanitarny się rozszerza. NATO nie może stać bezczynnie. Rozważane są różne możliwości, począwszy od blokady morskiej, która uniemożliwi zaopatrywanie reżimu Kadafiego w broń i sprzęt wojskowy. Rozpatrujemy także wsparcie ze strony NATO dla akcji ewakuacyjnej, która jest cały czas przed nami. Będziemy też rozważać opcję dla nas najtrudniejszą, czyli opcję ustanowienia zakazu lotów nad Libią _ - poinformował Klich.

Szef MON przyjechał do Biedruska, by ocenić postępy w szkoleniu ochotników do Narodowej Służby Rezerwowej. W poznańskim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych do służby w ramach NSR obecnie przygotowuje się ponad pół tysiąca osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t80048.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;nie;wkroczy;do;libii;bez;mandatu;onz,60,0,790076.html) NATO nie wkroczy do Libii bez mandatu ONZ Sekretarz generalny NATO zaznaczył, że rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nie przewiduje działań zbrojnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t134144.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czolgi;kaddafiego;atakowaly;tobruk;strzaly;w;stolicy,99,0,789347.html) Czołgi Kaddafiego atakowały Tobruk, strzały w stolicy Siły wierne dyktatorowi próbują odzyskać kontrolę także nad Misratą, Ras al-Unuf i Zawiją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t85350.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojskowe;transportery;zabiora;polakow,163,0,783523.html) Wojskowe transportery zabiorą Polaków? Szef MON twierdzi, że wojsko jest przygotowywane do ewentualnej ewakuacji Polaków z Libii.
Tagi: zamieszki w afryce, nato, klich, libia, stanowisko, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz