Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nauczyciele u premiera. Chcą rozmów

0
Podziel się:

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował do premiera o powrót do rozmów na temat nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Nauczyciele u premiera. Chcą rozmów
(mrloz/iStockphoto)
bFezaFLp

Po spotkaniu z Donaldem Tuskiem przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz mówił, że związek nie może się zgodzić na umożliwienie przekazywania szkół w ręce organizacji pożytku publicznego.

Sławomir Broniarz zwrócił uwagę, że już teraz obecne przepisy dają możliwość przejmowania szkół przez stowarzyszenia, jeżeli liczba uczniów w placówce nie przekracza 70 uczniów. Dodał, że przekazywanie szkół w ręce takich organizacji sprawi, że zarówno samorządy jaki sam resort edukacji znacząco stracą wpływ na funkcjonowanie tych placówek.

Projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty został skierowany do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów. Nowela jest próbą odpowiedzi rządu na coraz częstsze przypadki zamykania szkół przez samorządy terytorialne.

bFezaFLr
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mamy;coraz;mniej;uczniow;i;coraz;wiecej;nauczycieli,166,0,703142.html) Mamy coraz mniej uczniów i coraz więcej nauczycieli Wysokość dotacji zależy od liczby uczniów. Dlatego brakuje na podwyżki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;podwyzka;dla;nauczycieli;-;7;procent,182,0,802230.html) Będzie podwyżka dla nauczycieli - 7 procent Podwyżka będzie wypłacana od września i składa się z dwóch elementów, dodatków i płacy zasadniczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t46902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kuratoria;do;likwidacji;idzie;nowe,118,0,785782.html) Kuratoria do likwidacji. Idzie nowe Minister Hall zapowiada stworzenie sieci regionalnych ośrodków jakości edukacji.
bFezaFLS
KOMENTARZE
(0)