Notowania

kaczyński
19.09.2011 10:39

Nie ma pojednania Kaczyńskiego z Kaczmarkiem

Nie ma pojednania w procesie karnym, który Jarosławowi Kaczyńskiemu wytoczył były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Nie ma pojednania w procesie karnym, który Jarosławowi Kaczyńskiemu wytoczył były szef MSWiA Janusz Kaczmarek za pomówienie go przez lidera PiS określeniem _ agent śpioch _. Kaczyńskiemu grozi nawet do roku więzienia. *

Na dzisiejszym posiedzeniu pojednawczym, które jest obligatoryjne przy procesie o pomówienie, w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy nie stawił się ani Kaczyński (nie miał takiego obowiązku), ani jego adwokat. Sąd wyznaczył na 23 listopada termin pierwszej rozprawy. Proces będzie zapewne niejawny.

Kaczmarek powiedział dziennikarzom, których sąd wyprosił z sali, że wciąż nie wyklucza pojednania, warunkiem byłoby jednak przeproszenie go przez Kaczyńskiego, co ten wykluczał.

Proces dotyczy wypowiedzi prezesa PiS z 2008 r., że Kaczmarek _ to był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają - taki "śpioch" _. _ To jest nawiązanie do agenta śpiocha. Ktoś przez wiele lat nie wypełniał swojej funkcji, potem dostaje sygnał i zaczyna pracować jako agent _ - dodał Kaczyński. _ Otóż on rzeczywiście bardzo zręcznie się wkupił w łaski naszego środowiska, parę rzeczywistych spraw załatwił, bo to bardzo sprawny i inteligentny człowiek, a następnie zaczął różnych układów bronić i dzięki temu różne śledztwa nagle się okazywały niemożliwe, choćby to paliwowe _ - mówił były premier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynskiemu;grozi;odsiadka,51,0,744755.html) Kaczyńskiemu grozi odsiadka Kaczmarek chce przeprosin za _ agenta śpiocha _. Prezes PiS nie pojawił się w sądzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t141208.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;jest;poczytalny;chca;sie;upewnic,253,0,848125.html) Kaczyński jest poczytalny? Chcą się upewnić Sąd pyta czy prezes może odpowiadać w procesie wytoczonym przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t20344.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;premier;kaczynski;nie;zbieral;hakow,69,0,750917.html) Dorn: Premier Kaczyński nie zbierał haków _ Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją _ - zapewnia były wicepremier i szef MSWiA.
Tagi: kaczyński, kaczmarek, przeprosiny, sprawa, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz