Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Odszkodowanie za przerwany mecz Polska-Anglia?

0
Podziel się:

PZPN chce zażądać odszkodowania od Ministerstwa Sportu - donosi RMF FM. Związek liczy na ponad milion złotych.

Odszkodowanie za przerwany mecz Polska-Anglia?
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

PZPN chce zażądać odszkodowania od Ministerstwa Sportu - donosi RMF FM. Związek liczy na ponad milion złotych. Za co? Za straty, które poniósł przez przełożenie meczu Polska - Anglia z wtorku na środę.

Resort sportu i turystyki na razie nie wypowiada się na temat winnych zamieszania. Rzecznik prasowy resortu Katarzyna Kochaniak zaznacza, że w ministerstwie cały czas trwa kontrola. Kontrolerzy sprawdzają całą dokumentację związaną z organizacją i przebiegiem meczu Polska-Anglia.

Jak dodaje Katarzyna Kochaniak ministerstwo czeka na wyniki kontroli. Rzecznik wyjaśnia, że Narodowe Centrum Sportu nie było organizatorem wtorkowego meczu, a wszystkie decyzje związane z zamknięciem dachu należały do delegata FIFA.

- _ Pamiętajmy, że organizowaliśmy spotkania Euro 2012 i sytuacja była analogiczna. W momencie, kiedy Narodowe Centrum Sportu, jako zarządca tej infrastruktury, oddaje obiekt, przejmuje go organizator danej imprezy, od tego momentu decyzje na poziomie "otwarty-zamknięty dach" podejmuje organizator. Jeżeli zrobilibyśmy to wbrew, czy Narodowe Centrum Sportu zrobiłoby to wbrew, decyzja delegata FIFA mogłaby być taka, że meczu nie będzie, ponieważ warunki nie zostały spełnione _ - mówi Katarzyna Kochaniak.

Jak informuje rzeczniczka do ministerstwa sportu i turystyki nie wpłynął jeszcze wniosek od PZPN o ewentualne odszkodowanie. Rzeczniczka resortu nie widzi podstaw do ewentualnego odszkodowania. Katarzyna Kochaniak przypomina, że za przygotowanie murawy odpowiedzialny był Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, który 10 października wydał zgodę na jej użytkowanie do 2013 roku.

- _ Ta murawa została zweryfikowana przez PZPN i ma ona certyfikat do 30 czerwca 2013 roku. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy na stronie związku czytamy o tym, że będą dociekać roszczeń od ministerstwa w momencie, kiedy sami ta murawę certyfikowali, czyli uznali, że jest ona zgodna z przepisami FIFA, że spełnia wszystkie normy. Czekamy teraz, jaką decyzje podejmie PZPN. Będziemy reagować na bieżąco - _ mówi rzecznik resortu.

Katarzyna Kochaniak powiedziała także, że obecnie jest za wcześnie na jakiekolwiek decyzje personalne. Te zostaną uzależnione od wyników kontroli prowadzonych w ministerstwie oraz Narodowym Centrum Sportu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kompromitacja organizacyjna. Mecz Polska-Anglia odwołany - _ To wstyd przed całą Europą! _ - krzyczą rozgoryczeni kibice. Mecz przełożono na...
Tak kadra chce pokonać Anglię. Ogladają... W reprezentacji Polski ostatnie przygotowania przed meczem eliminacji mistrzostw świata 2014 Polska - Anglia.
Trener zatrzymany w sprawie korupcji To już 300 osoba zatrzymana w tym śledztwie. To największe śledztwo dotyczące korupcji w polskiej piłce.
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)