Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olimpiada w Londynie. "Polacy mogli wywalczyć więcej medali"

0
Podziel się

- W mistrzostwach świata i Europy Polacy zdobywają worek medali - zaznacza znany dziennikarz.

Olimpiada w Londynie. "Polacy mogli wywalczyć więcej medali"
(imago sportfotodienst/EAST NEWS)
bDyAcnyt

Polscy sportowcy zakończyli występ na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie z dorobkiem 10 medali. Zdaniem Piotra Wesołowskiego z _ Przeglądu Sportowego _, olimpijskich krążków mogłoby być więcej, gdyby polscy sportowcy dobre występy na imprezach mistrzowskich przekładali na świetny start na igrzyskach.

Dziennikarz uważa, że udział na igrzyskach przestał się liczyć. W cenie są tylko medale, a tych niestety zabrakło, mimo licznych sukcesów Polakow na mistrzostwach świata i Europy.

- _ Nie jesteśmy wcale tacy słabi w niektórych konkurencjach, tak jak w kajakarstwie. Nie jest wyznacznikiem tylko ten jeden brąz. W mistrzostwach świata i Europy Polacy zdobywają worek medali. Okazuje się, że nie mogą tego przełożyć na sukces olimpijski _ - tłumaczy Wesołowski.

bDyAcnyv

Zdaniem Piotra Wesołowskiego, srebrny medal Sylwii Bogackiej zdobyty już pierwszego dnia igrzysk mógł być impulsem dla pozostałych zawodników. Zawiedli jednak faworyci - mówi dziennikarz _ Przeglądu Sportowego _:

Piotr Wesołowski uważa, że zwiększenie nakładów i postawienie na konkretne dyscypliny na igrzyskach nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Dodał, że w przypadku rozczarowania wytworzyłoby to nastrój wzajemnych pretensji.

-_ Jeżeli nastawilibyśmy się na jedną dyscyplinę - taką medalodajną, to mogłoby się okazać, że z wielkim hukiem przegrają Polacy w właśnie w tej dyscyplinie. Potem zacznie się narzekanie, dlaczego tyle pieniędzy poszło na marne _ - dodaje dziennikarz.

10 medali polskich sportowców to wynik indentyczny jak podczas igrzysk w Pekinie i w Atenach. W Londynie mieliśmy jednak tylko dwóch mistrzów olimpijskich, a na poprzednich dwóch igrzyskach wywalczyliśmy po 3 złote medale.

bDyAcnyB
Czytaj więcej w Money.pl
Wielki pożar w Londynie. Niedaleko wioski olimpijskiej Ponad 200 strażaków walczy z wielkim pożarem, który wybuchł w zakładzie utylizacji odpadów.
Zakończenie Olimpiady jak wesele? Szczegóły Program ceremonii zamknięcia igrzysk owiany jest tajemnicą, ale są przecieki. Organizatorzy zapowiadają _ największe after party na świecie _.
Mamy dziesiąty medal w Londynie. Tym razem... Dotychczas polscy sportowcy zdobyli dwa złote, dwa srebrne i sześć brązowych medali.
bDyAcnyW
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)