Notowania

telewizja cyfrowa
25.02.2013 09:16

Ostatni dzień konkursu na naziemną telewizję

Dziś ostatni dzień drugiego konkursu na naziemną telewizję cyfrową. Na pierwszym multipleksie czekają cztery miejsca. Na razie nie zgłosił się żaden chętny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wonderwolf/Dreamstime.com)

Dziś ostatni dzień drugiego konkursu na naziemną telewizję cyfrową. Na pierwszym multipleksie czekają cztery miejsca. Na razie nie zgłosił się żaden chętny.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak przewiduje, że wymagane dokumenty wpłyną w ostatniej chwili, a wśród nich znajdzie się oferta fundacji Lux Veritatis nadającej katolicką Telewizję Trwam.

Potencjalni koncesjonariusze mają czas na złożenie ofert do północy. Zdecyduje data stempla pocztowego. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji od miesięcy napływają - w ilościach masowych - żądania przyznania miejsca na multipleksie cyfrowym Telewizji Trwam.

Członkom KRRiT grożono nawet śmiercią, gdyby katolicki nadawca ponownie przegrał w rywalizacji. W ubiegłym tygodniu Rada złożyła w tej sprawie wniosek do prokuratury. Jan Dworak po raz kolejny zapewnił, że konkurs zostanie przeprowadzony w sposób _ jak najbardziej przejrzysty, obiektywny, w równy sposób traktujący wszystkich uczestników, czyli tak, jak przewiduje to prawo _.

Czytaj więcej w Money.pl
TVP uruchomi dwa nowe kanały. W 2013 r. KRRiT podjęła uchwałę w sprawie przyznania TVP koncesji satelitarnej na nadawanie programu informacyjnego pod nazwą TVP Info.
Prawie 26 mln złotych za telewizję HD Jest nowe rozporządzenie KRRiT o wysokości koncesji na nadawanie w multipleksie cyfrowym.
Wiadomo już, czy będą zmiany w telewizji Głosami PO, PSL, RP i SLD Sejm przyjął dzisiaj sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2011 r. Za jego odrzuceniem głosowały PiS i SP.
Tagi: telewizja cyfrowa, telewizja, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz