Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież mianował polskiego księdza na swojego jałmużnika

0
Podziel się

Ksiądz Konrad Krajewski pełniący pełniący u boku trzech papieży funkcję
ceremoniarza, stanie na czele Urzędu Dobroczynności Apostolskiej.

Papież mianował polskiego księdza na swojego jałmużnika
(CPP / Polaris/East News)
bErcUKqJ

Papież Franciszek mianował księdza Konrada Krajewskiego na swego jałmużnika, wynosząc go do godności tytularnego arcybiskupa Benewentu w Afryce Północnej - poinformowały służby prasowe Watykanu.

Jako jałmużnik papieski, ksiądz Krajewski, pełniący pełniący u boku trzech papieży funkcję
ceremoniarza, stanie na czele Urzędu Dobroczynności Apostolskiej, zastępując na tym stanowisku Guida Pozzo, abp. tytularnego Bagnoregio.

Urząd Dobroczynności Apostolskiej zajmuje się w imieniu papieża drobnymi dziełami miłosierdzia na terenie Rzymu oraz wydawaniem wiernym specjalnych błogosławieństw.

bErcUKqL

Abp Pozzo z powrotem obejmie stanowisko sekretarza Papieskiej Komisji _ Ecclesia Dei _, które piastował w latach 2009-2012. Komisja ta, powołana przez Jana Pawła II w 1988 roku zajmuje się stosunkami z lefebrystami.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m278368.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;franciszek;dotad;nie;widzialem;w;watykanie;nikogo;z;plakietka;gej,116,0,1354612.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Lobby gejowskie w Watykanie? "Nie wiem" - _ Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać? _ - powiedział papież.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m278049.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/franciszek;w;brazylii;rozmawia;z;mlodzieza;odwiedza;osiedle;biedoty,74,0,1353034.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Papież w Brazylii apelował do młodzieży Na bulwarze czekali wiwatujący pielgrzymi ze 175 krajów, wielu biegło za policyjnymi barierkami wzdłuż trasy przejazdu papamobile. Samochód zatrzymywał się kilkakrotnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/m277920.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;apeluje;do;ksiezy;nie;zamykajcie;sie;w;parafiach,229,0,1353957.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Papież zaapelował do księży. Namawiał do... Wezwanie papieskie do pełnienia takiej misji ewangelizacyjnej jest tematem tegorocznych XXVIII Światowych Dni Młodzieży.
bErcUKrm
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)