Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pielęgniarki manifestują pod Sejmem

0
Podziel się

Ich koleżanki pracujące na kontraktach nie rozumieją protestu i popierają resort zdrowia.

Pielęgniarki manifestują pod Sejmem
(PAP/Tomasz Gzell)
bEgxDWTF

W południe rozpoczął się pod Sejmem protest Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Siostry chcą być zatrudniane w szpitalach jedynie na podstawie umów o pracę. Minister Kopacz zarzuca im oszukiwanie w negocjacjach.

Przed Sejmem protestuje ponad 300 pielęgniarek, które przyjechały z całego kraju. Z kolei od 6 dni kilkanaście ich koleżanek okupuję galerię sejmową. Pięć z nich rozpoczęło dziś głodówkę. Rozmowy zespołu negocjacyjnego z minister Ewa Kopacz zakończyły się fiaskiem.

Tymczasem wiceminister zdrowia Jakub Szulc uważa, że jeśli miałoby dojść do dalszych negocjacji z okupującymi galerię sejmową pielęgniarkami, to powinny wziąć w nich udział także pielęgniarki kontraktowe. Zdaniem Szulca, tylko taka forma pozwoli poznać opinię całego środowiska.

bEgxDWTH

POSŁUCHAJ WICEMINISTRA ZDROWIA:

Jak twierdzi minister zdrowia, resort próbował zawrzeć kompromis i wydawało się, że rozmowy idą w racjonalnym kierunku. Ostatecznie jednak związek zablokował możliwość porozumienia:

POSŁUCHAJ JAKUBA SZULCA:

Tymczasem wsparcia rządowi udzielają pielęgniarki pracujące na kontraktach. Do Sejmu przyjechała grupa zrzeszona w Stowarzyszeniu Pielęgniarek i Położnych, by porozmawiać z przedstawicielkami OZZPiP.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Elżbieta Wrona powiedziała, że stanowisko OZZPiP, które chce zakazu pracy na kontraktach w szpitalach, jest dla środowiska pielęgniarek kontraktowych niezrozumiałe. Podkreśliła, że osoby pracujące na kontraktach czerpią satysfakcję zawodową i finansową z tej formy zatrudnienia.

bEgxDWTN

- _ Pacjenci są bezpieczni. O pacjentów bardzo dbamy. Niezależnie od formy zatrudnienia pracę wykonujemy niezwykle rzetelnie i fachowo _ - mówiła. - _ Nie rozumiemy, dlaczego związek straszy ludzi. Nie rozumiemy, dlaczego chcą skłócić środowisko pielęgniarek _ - dodała. Wrona poinformowała, że wyjdzie z inicjatywą spotkania z pielęgniarkami OZZPiP.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t135504.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaostrzenie;protestu;pielegniarki;gloduja,166,0,798374.html) Zaostrzenie protestu. Pielęgniarki głodują Pięć pielęgniarek rozpoczęło głodówkę. W południe ich koleżanki będą manifestować przed Sejmem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t135758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niech;pielegniarki;same;sie;dogadaja,36,0,797732.html) "Niech pielęgniarki same się dogadają" Minister Kopacz zaproponowała spotkanie wszystkich sióstr, także zwolenniczek kontraktów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t85645.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;glodowy;pielegniarek;chca;650;zl;wiecej,232,0,790504.html) Strajk głodowy pielęgniarek. Chcą 650 zł więcej Głodujące pielęgniarki z Przemyśla normalnie wykonują swoje obowiązki.
bEgxDWUi
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)