Notowania

PiS i PO tracą poparcie. Kto szybciej?

UWAGAPięćdziesiąt dwa procent Polaków poszłoby do urn wyborczych, gdyby głosowanie odbywało się w tę niedzielę. To o 6 punktów procentowych mniej, niż 10 dni temu - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Pięćdziesiąt dwa procent Polaków poszłoby do urn wyborczych, gdyby głosowanie odbywało się w tę niedzielę. To o 6 punktów procentowych mniej, niż 10 dni temu - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia. *

Sondaż wskazuje na odpływ poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. PiS stracił 3 proc. zwolenników. Spada też Platformie Obywatelskiej, ale wyraźnie wolniej, niż politycznemu konkurentowi. Rośnie natomiast popularność lewicy. Na SLD głosowałoby prawie 17 proc. respondentów, na PiS nieco ponad 27 proc., a na PO niespełna 32 proc..

Na dalszych miejscach - za PO, PiS-em i SLD - w badaniu preferencji wyborczych znalazły się: PSL z poparciem w wysokości niespełna 8 proc. i Polska Jest Najważniejsza Joanny Kluzik Rostkowskiej.

Na to ugrupowanie chciałoby głosować nieco ponad 2 proc. wyborców, czyli PjN ma poparcie mniejsze, niż w poprzednim sondażu. Pozostałe partie mają stały, ale niezbyt liczny elektorat. W badaniu uzyskały mniej niż 1 proc. poparcia.

| Sondaż przeprowadzono telefonicznie wczoraj, 21 kwietnia, na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a poziom ufności 0.95. |
| --- |

Czytaj w Money.pl

Tagi: sondaż poparcia dla partii, sondaż, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz