Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS nie weźmie udziału w głosowaniach

0
Podziel się:

W piątek o godz. 9.00 prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz parlamentarzyści złożą kwiaty przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki.

PiS nie weźmie udziału w głosowaniach
(Piotr VaGla Waglowski/własność publiczna/wikipedia)
bEUCzGSt

Posłowie PiS zbojkotują piątkowe głosowania w Sejmie, m.in. to nad poprawkami do projektu nowelizacji budżetu na 2013 rok . W czasie, gdy w Sejmie będą trwały głosowania, wezmą udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu.

W piątek o godz. 9.00 prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz parlamentarzyści złożą kwiaty przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. Potem odbędzie się posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

W tym samym czasie w Sejmie odbędą się głosowania m.in. nad poprawkami do projektu nowelizacji budżetu na 2013 rok.

bEUCzGSv

O motywach rezygnacji z udziału w głosowaniach powiedział PAP rzecznik PiS Adam Hofman. - _ W ramach protestu i solidarności z tymi, którzy walczą o prawa pracy pokazujemy, że nie jesteśmy częścią układu, systemu, który ma większość w parlamencie i tworzy złe prawa dla pracowników. Stąd nasza decyzja _ - oświadczył.

_ - Oczywiście nie będziemy za ten dzień brali uposażenia, pieniędzy. Nie będziemy pisali usprawiedliwień. Władza i tak ma większość, przegłosuje, co chce. Chcemy pokazać, że to nie my odpowiadamy za te 6 lat, dwie kadencje, podniesienie wieku emerytalnego, elastyczny kodeks pracy, złe antypracownicze ustawy _ - dodał.

Zgodnie z Regulaminem Sejmu marszałek Sejmu zarządza obniżenie uposażenia i diety parlamentarnej albo jednego z tych świadczeń, jeżeli tylko ono przysługuje posłowi o 1/30 za każdy dzień nieusprawiedliwionej nieobecności na posiedzeniu Sejmu lub za niewzięcie w danym dniu udziału w więcej niż 1/5 głosowań.

Hofman poinformował, że na posiedzeniu klubu posłowie PiS będą rozmawiali o _ pracowniczych postulatach przedstawianych na demonstracjach _.

bEUCzGSB

Od środy trwa w Warszawie protest przeciwko polityce rządu zorganizowany przez trzy centrale FZZ, OPZZ i Solidarności. Piątek ma być w miasteczku namiotowym zorganizowanym przed Sejmem kolejnym dniem debat i tzw. wolnej trybuny dla organizacji i osób wspierających protest. Zapowiedziano m.in. debaty o związkach zawodowych i o dialogu społecznym.

Protest ma potrwać do soboty, a jego kulminacją ma być wielotysięczna manifestacja pod hasłem _ Dość lekceważenia społeczeństwa _. PiS nie weźmie w niej udziału. Jak tłumaczyli politycy PiS, solidaryzują się z postulatami związkowców, ale nie będą uczestniczyli w manifestacji w związku z zapowiadaną obecnością na niej przedstawicieli SLD.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/m158031.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kongres;pis;hofman;kaczynski;wezmie;udzial,69,0,1336389.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kongres PiS bez Kaczyńskiego? Prezes... Z powodu infekcji prezes PiS nie uczestniczył w dzisiejszej inauguracji kongresu w Katowicach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/m130695.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/fotoradary;w;polsce;hofman;wiele;z;nich;sluzy;lataniu;dziury;w;budzecie,65,0,1228865.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Hofman za usuwaniem fotoradarów z dróg Wystarczy przejechać się po warszawskich ulicach, by zobaczyć, że fotoradary są stawiane obecnie tam, gdzie najłatwiej zrobić zdjęcie, twierdzi polityk PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m158032.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kierownictwo;pis;dyscyplinuje;poslow;na;wyjazdach;kulturalnie,89,0,1381209.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kierownictwo PiS dyscyplinuje posłów. Na wyjazdach kulturalnie Za niezastosowanie się do uchwały władz partii grozi zakaz kandydowania w kolejnych wyborach z list tej partii.
bEUCzGSW
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)