Pływackie mistrzostwa Europy. Polacy triumfują

0

Konrad Czerniak został złotym medalistą na 100 metrów stylem motylkowym. Najlepszy okazał się również Radosław Kawęcki, który startował w kategorii na 200 metrów stylem grzbietowym.

Konrad Czerniak
Konrad Czerniak (EPA/HANNIBAL HANSCHKE)

To był polski dzień na zawodach w Berlinie. Konrad Czerniak został złotym medalistą na 100 metrów stylem motylkowym. Chwilę później na najwyższym stopniu podium stanął Radosław Kawęcki, który startował w kategorii na 200 metrów stylem grzbietowym.

Aktualizacja: 19:00

Konrad Czerniak uzyskał czas 51,38 sekundy, wyprzedził Laszlo Cseha (Węgry) o 0,51 sekundy oraz Pawła Sankowicza (Białoruś) o 0,54 sek. Płynący w tym samym finale Paweł Korzeniowski zajął szóste miejsce z czasem 52,15 sek.

Z kolei Radosław Kawęcki uzyskał czas 1:56.02, wyprzedził rywali wyraźnie - drugi Niemiec Christian Dienier stracił do Polaka 1,14 sekundy, trzeci Gabor Balog (Węgry) był gorszy o 1,40 sek. Triumf Kawęckiego w Berlinie to jego drugi tytuł mistrza Europy - polski pływak powtórzył swój sukces z 2012 roku z Debreczyna.

Niemiecki spiker obraża polskich sportowców Podczas prezentacji polskich zawodników konferansjer powiedział, że odjadą do domu naszymi samochodami.
Rząd da 156 mln na wyprawki szkolne. Dużo? Ministerstwo Edukacji Narodowej chce przeznaczyć na ten cel 156 milionów.
Co dalej z McDonald's w Rosji? Komentarz Kremla Jeszcze w lipcu szefowa Rospotriebnadzoru Anna Popowa oświadczyła, że służba ochrony konsumentów ma zastrzeżenia do jakości i bezpieczeństwa produktów całej sieci.