Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatki w Polsce. Oto, ile od podatników dostał Caritas

0
Podziel się:

Ponad 2,6 miliona złotych otrzymała w tym roku Caritas Polska z 1 proc. od podatników za rok 2012.

Podatki w Polsce. Oto, ile od podatników dostał Caritas
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bELiINcl

Ponad 2,6 miliona złotych otrzymała w tym roku Caritas Polska z 1 proc. od podatników za rok 2012 - poinformował rzecznik prasowy Caritas Paweł Kęska.

Jak powiedział Kęska, Caritas Polska otrzymała w tym roku od podatników 2 mln 605 tys. 510 złotych. To blisko jeden milion zł więcej niż wpłaty za rok 2011. Przekazane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczalni Caritas w całej Polsce.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz, dziękując wszystkim podatnikom za zaufanie, podkreślił, że jest ono _ wielkim zobowiązaniem do jeszcze gorliwszej służby na rzecz najsłabszych członków społeczeństwa _.

bELiINcn

_ - Jestem bardzo poruszony tym, że Polacy pozostają wrażliwi na los i potrzeby osób chorych, niepełnosprawnych, starszych, niedołężnych. Twój 1 proc. pomoże chorym i potrzebującym. Przekaż go Caritas, której celem jest wyposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzonych przez Caritas w całej Polsce. Z wypożyczalni korzystają tysiące chorych. W ich imieniu, a także w imieniu ich rodzin, z całego serca dziękuję wszystkim naszym darczyńcom za wrażliwe serca i za okazane nam zaufanie _ - powiedział ks. Subocz.

Poinformował, że od 2011 roku Caritas Polska, dzięki wpłatom 1 proc. podatku dochodowego, zakupiła 2400 łóżek pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych z materacami przeciwodleżynowymi, 463 koncentratory tlenu i 336 ssaków medycznych dla osób chorych przewlekle i terminalnie. Sprzęt o wartości ponad 5,7 mln zł trafił do 114 wypożyczalni, stworzonych dzięki staraniom dyrektorów 44 diecezjalnych Caritas.

Poza sprzętem zakupionym przez Caritas Polska, diecezjalne wypożyczalnie dysponują też m.in. podnośnikami, rowerami rehabilitacyjnymi, wózkami, balkonikami i chodzikami.

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku państwa do Kościoła katolickiego. Od 2004 r. posiada status organizacji pożytku publicznego.

bELiINct
Czytaj więcej w Money.pl
Kilkadziesiąt tysięcy dzieci skorzystało z kolonii Caritas W akcję włączyły się wszystkie diecezjalne Caritas w Polsce, organizując wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin, których nie stać na opłacenie wyjazdu.
Nie każdego stać na wyprawkę do szkoły. Pomóż! Ponad 30 tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzyma plecaki i tornistry z wyposażeniem do szkoły. Aby pomóc można wysłać sms-a.
Proszą o litość. Więcej cięć nie wytrzymają? Portugalski Caritas prosi trojkę o złagodzenie oszczędnościowych cięć. Międzynarodowe instytucje są jednak nieubłagane.
bELiINcO
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)