Notowania

misja w afganistanie
25.12.2011 08:16

Pogrzeby żołnierzy poległych w Afganistanie

Wszyscy polegli służyli w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Pośmiertnie zostali awansowani na wyższe stopnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/FLickr)

*Rodzina, przyjaciele, dowódcy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych żegnali żołnierzy, którzy polegli w Afganistanie. *

Wszędzie padały słowa o bólu, którego nie sposób opisać, a także odwadze młodych żołnierzy. Trzy pogrzeby odbyły się w województwie warmińsko-mazurskim, dwa pozostałe na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wszyscy polegli żołnierze służyli w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Pośmiertnie zostali awansowani na wyższe stopnie.

W nocy, w warszawskiej Katedrze Polowej na specjalnej pasterce spotkali się wojskowi. Przed mszą udało się nawiązać połączenie z żołnierzami służącymi na zagranicznych misjach. Życzenia świąteczne popłynęły do Bośni, Kosowa i właśnie Afganistanu.

Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek dodawał otuchy tym, którzy pozostali na misji. - _ Wierzymy, że biało-czerwona flaga, która w tych ostatnich dniach była opuszczona do połowy masztu, zostanie podniesiona i to wysoko _ - mówił.

Czytaj więcej o tragedii w Afganistanie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t127686.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smierc;polskich;zolnierzy;w;afganistanie;to;nieuniknione,7,0,995079.html) "Jesteśmy na wojnie, tego nie da się uniknąć" _ - Stałe ryzyko zagrożenia życia to cecha wojny _ - mówi Stanisław Koziej, szef BBN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t197814.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;w;afganistanie;pozegnal;zolnierzy,200,0,995272.html) Tusk w Afganistanie. Pożegnał żołnierzy Premier uczestniczył w ceremonii pożegnalnej pięciu polskich żołnierzy, którzy wczoraj zginęli w Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smierc;polskich;zolnierzy;w;afganistanie;jest;sledztwo,20,0,994836.html) Tragedia w Afganistanie. Winny nie sprzęt, a przeciwnik? Talibowie stosują coraz bardziej wyrafinowane metody walki i ładunki wybuchowe o coraz większej mocy - mówi Waldemar Skrzypczak.
Tagi: misja w afganistanie, afganistan, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz