Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
andy
07.02.2013 07:40

Polak zaginął w Andach. Szanse na odnalezienie niewielkie

Trwają poszukiwania polskiego wspinacza, który zaginął w Andach w Ameryce Południowej. Polaka widziano ostatni raz na szczycie Aconcagua 26. stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brad Mering/CC/wikimedia)

Trwają poszukiwania polskiego wspinacza, który zaginął w Andach w Ameryce Południowej. Polaka widziano ostatni raz na szczycie Aconcagua 26. stycznia.

Zdaniem konsul Joanny Addeo-Krajewskiej z naszej placówki w Buenos Aires, należy się liczyć z niepowodzeniem akcji. Jak doszło do zdarzenia?

- _ Grupa ośmiu osób zdobywała szczyt niezależnie od siebie, wybierając własną trasę i rytm wspinaczki dostosowany do swoich możliwości. Pozostali uczestnicy wyprawy dość szybko stracili kontakt z mężczyzną. Miał zejść do bazy wieczorem, ale się nie pojawi _- relacjonuje konsul.

Następnego dnia rozpoczęto loty patrolowe. Są kontynuowane, mimo upływu czasu. Polak był dobrze wyposażony, znał góry.

Aconcagua to najwyższy szczyt Andów i Ameryki Południowej. Ma wysokość 6962 metrów nad poziomem morza.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli ciało turystki. Zaginęła w sobotę To był trudny teren wspinaczkowy. Turystka zginęła spadając z wysokości 150 metrów.
Dwa tiry wpadły do rowu. Droga zablokowana Dwa tiry wpadły do rowu. Kierowcy nie opanowali pojazdów na oblodzonej drodze.
Lodowce w Andach cofają się za szybko Niektóre z nich zupełnie zanikły, jak choćby lodowiec Chacaltaya w Boliwii. Co się stanie z resztą?
Tagi: andy, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz