Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posłowie chcą 5 milionów na koncert partiotyczno-religijny

0
Podziel się:

Sprawa minister Muchy i koncertu Madonny zainspirowała część posłów do urządzenia kolejnego koncertu na Stadionie Narodowym.

Posłowie chcą 5 milionów na koncert partiotyczno-religijny
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Członkowie katolickich zespołów parlamentarnych kpią z minister sportu. Chcą, by dofinansowała koncert patriotyczno-religijny kwotą podobną, jaką resort sportu wydał na występ Madonny.

Sprawa minister Muchy i koncertu Madonny zainspirowała część posłów do urządzenia kolejnego koncertu na Stadionie Narodowym. Data podobna - 1 sierpnia, finansowanie także ma zapewnić Ministerstwo Sportu. Tylko brzmienie inne, bo patriotyczne i religijne.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski - poseł PiS Andrzej Jaworski poinformował, że cztery zespoły parlamentarne postanowiły wspólnie wystąpić do minister sportu Joanny Muchy o dofinansowanie koncertu kwotą 5 milionów złotych.

Poseł wyraził nadzieję, że minister sportu, _ jedna z ważniejszych w rządzie Donalda Tuska _, nie będzie dyskryminowała nikogo ze względu na światopogląd i wyznanie i tak jak 5 milionów przeznaczyła na występ Madonny, tak 5 milionów przeznaczy na koncert o zupełnie innym charakterze.

Poseł Jaworski nie chciał na razie powiedzieć, jakie gwiazdy muzyki religijnej i patriotycznej ma na myśli. Jego zdaniem przy takiej kwocie uda się z pewnością zaprosić wykonawców muzyki chrześcijańskiej światowej rangi. Myślę, że to będzie fajne wydarzenie - powiedział poseł PiS. Dodał, że do Warszawy z pewnością zjechaliby rodacy z całej Ojczyzny.

Poseł Jaworski powiedział, że wniosek poparli jednomyślnie wszyscy obecni na wspólnym posiedzeniu posłowie z zespołów: ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, Katolickiej Nauki Społecznej, Ochrony Życia i Rodziny oraz Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W zespołach tych oprócz posłów PiS są także nieliczni posłowie Solidarnej Polski, PSL i Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/m269861.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;mucha;odpiera;zarzuty;nik;mielismy;zamknac;stadion,134,0,1302918.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mucha odpiera zarzuty NIK: Mieliśmy zamknąć Stadion? - Środki z rezerwy były przeznaczone na cały rok 2012 - mówiła na konferencji prasowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/m248334.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;popiera;kaczynskiego;w;tej;sprawie,26,0,1303066.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Schetyna popiera Kaczyńskiego w tej sprawie Wiceszef PO uważa, że kancelaria premiera powinna wdrożyć czynności sprawdzające w sprawie Narodowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/m241544.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/madonna;sie;spoznila;ale;dala;wielki;popis,202,0,1135562.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Madonna się spóźniła, ale dała wielki popis Utworem Girl Gone Wild Madonna rozpoczęła koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gwiazda muzyki pop pojawiła się na scenie z blisko godzinnym opóźnieniem.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)