Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożar w Dziemianach koło Kościerzyny. Przez fajerwerki?

0
Podziel się:

Według wstępnych informacji, właściciel posesji przechowywał w budynku materiały pirotechniczne własnej roboty.

Pożar w Dziemianach koło Kościerzyny. Przez fajerwerki?
(Wiktor Bakiewicz/Reporter)
bEJaEWad

W budynku gospodarczym w Dziemianach koło Kościerzyny doszło do serii eksplozji. Był on wypełniony prawdopodobnie fajerwerkami. Jedna osoba została ranna.

Jak tłumaczy komendant straży pożarnej w Kościerzynie Tomasz Klinkosz, początkowo wydawało się, że doszło do niewielkiego pożaru. - _ Jak strażacy dojechali na miejsce, wysiedli z samochodu i zaczęli rozwijać sprzęt, to w budynku gospodarczym, w którym miał miejsce pożar, nastąpił wybuch. Potworny wybuch, budynek praktycznie przestał istnieć. Jeden ze strażaków został poszkodowany przez podmuch _ - wyjaśnia.

Tomasz Klinkosz dodaje, że życie poszkodowanego nie jest zagrożone. Komendant straży pożarnej w Kościerzynie zaznacza, że z budynku gospodarczego po eksplozji niewiele zostało.

bEJaEWaf

- _ Wynikiem wybuchu było całkowite zniszczenie budynku gospodarczego, rozrzucenie kilkuset pojemników po chemikaliach w promieniu 50-100 metrów i powybijanie kilkunastu szyb w przyległych budynkach _ - mówi Klinkosz.

Według wstępnych informacji, właściciel posesji przechowywał w budynku materiały pirotechniczne własnej roboty. W tej chwili jest przesłuchiwany przez policję.

Czytaj więcej w Money.pl
Decyzje po wybuchu gazu w Bytomiu Według służb kryzysowych w wyniku wybuchu poszkodowanych zostało 10 osób, dwie z nich nadal przebywają w szpitalu.
Ratownicy znaleźli górnika. Nie żyje To już druga śmiertelna ofiara katastrofy, która dotknęła mysłowicką kopalnię 6 października.
Wybuch w elektrowni pod Prisztiną. Są ofiary Według BBC doniesienia o trojgu zabitych nie udało się jeszcze zweryfikować. Na razie nie wiadomo, co spowodowało eksplozję.
bEJaEWaG
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)