Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożar w EC Żerań: dwie osoby poszkodowane

0
Podziel się:

Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków około godziny 16.20. W budynku elektrociepłowni, przy ulicy Modlińskiej, zapalił się pył węglowy.

Pożar w EC Żerań: dwie osoby poszkodowane
(PAP/Tomasz Gzell)

Dwie osoby zostały poszkodowane, a około 10 ewakuowanych w wyniku pożaru, który wybuchł dziś w hali produkcyjnej Elektrociepłowni Żerań w Warszawie. Strażacy dogaszają pożar.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków około godziny 16.20. W budynku elektrociepłowni, przy ulicy Modlińskiej, na czwartym piętrze zapalił się pył węglowy.

_ - Pożar jest gaszony z zewnątrz z dwóch podnośników, z których podawana jest piana. Na początku akcji, z uwagi na bardzo duże zadymienie wewnątrz budynku, trudno było dotrzeć do źródła ognia. W tej chwili strażakom udało się je zlokalizować. Trwa dogaszanie _ - powiedział około godziny 18 rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Paweł Frątczak.

Jak dodał, z ogniem walczą 22 jednostki straży pożarnej. Na miejsce wezwano także specjalistyczną grupę ratowników chemicznych i medycznych.

Strażacy w jednej z wind elektrociepłowni znaleźli nieprzytomnego pracownika. Rzecznik PSP wyjaśnił, że prawdopodobnie został on uwięziony w windzie w momencie wybuchu pożaru. Dotarli do niego strażacy, którzy przeszukiwali pomieszczenia w zagrożonym rejonie. _ Mężczyzna został reanimowany i przewieziony do szpitala _ - powiedział Frątczak.

Do szpitala, z objawami podtrucia trafił także strażak, który uczestniczył w akcji - dodał rzecznik PSP.

Dorota Kraskowska, rzeczniczka PGNiG Termika, właściciela EC Żerań, powiedziała, że sytuacja jest na tyle poważna, że podjęto decyzję o ewakuacji około 10 pracowników, którzy pracowali w miejscu, gdzie pojawił się ogień. _ Na razie przyczyny pożaru nie są znane _ - dodała Kraskowska.

Teren wokół elektrociepłowni został zabezpieczony przez policjantów. Rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek powiedział, że nie ma konieczności ewakuacji okolicznych mieszkańców ani też wprowadzenia ograniczeń w ruchu w tej części miasta.

Czytaj więcej w Money.pl
Warszawa straciła najstarszy taki zabytek Unikatowy Dworzec Wodny na warszawskiej Pradze ma ponad sto lat. Był najstarszą barką przystaniową w Polsce.
Duża hala stanęła w ogniu. Nie znają przyczyny Informację o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 9. Na miejscu jest 19 jednostek straży pożarnej
Pożar opanowany. Ludzie mogą wracać Strażacy opanowali wczoraj pożary roślinności, zagrażające wioskom w okolicach znanej miejscowości wypoczynkowej Marbella.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)