Notowania

wybory 2011
23.08.2011 09:43

Pozew wyborczy przeciw PiS. "Duży potencjał komiczności"

- Jeszcze dziś do sądu w trybie wyborczym trafi pozew przeciwko PiS - powiedział szef kampanii wyborczej PO, Jacek Protasiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Chodzi o słowa, że _ nic się w Polsce nie zmieniło _. - Opozycja mówi tak - to były najgorsze cztery lata w Polsce. Nic się nie zmieniło opowiadają posłowie opozycji. No więc my mówimy dość - powiedział Protasiewicz w TVN 24. I zaznaczył, że już wkrótce posłowie PiS _ będą się musieli z tego wycofać _.

Na zapowiedź założenia pozwu zareagował szef kampanii PiS. - _ Dawno nie słyszałem tak komicznej i absurdalnej tezy, żeby zaskarżać PiS do sądu o kłamstwo wyborcze za to, że PO źle rządzi. To znaczy, że sędzia będzie rozstrzygał, czy PO źle lub dobrze rządzi. Przecież to jest śmieszne _- powiedział Tomasz Poręba. - _ Ta propozycja ma duży potencjał komiczności _ - dodał.

Procesy w trybie wyborczym mają bardzo skrócone terminy postępowania sądowego. Sąd okręgowy rozpoznaje wniosek w ciągu 24 godzin. Na wyrok sądu okręgowego, w terminie 24 godzin od jego wydania, można złożyć odwołanie do sądu apelacyjnego, który rozpozna je także w 24 godziny.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej w Money.pl

Tagi: wybory 2011, wybory, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz