Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Komorowski jedzie na Ukrainę

0
Podziel się

Komorowski i Janukowycz otworzą polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz-Hruszew.

Prezydent Komorowski jedzie na Ukrainę
(Piotr Tracz/REPORTER)
bEriHPoB

W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski uda się z wizytą na Ukrainę - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Tego dnia prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Ukrainy Wiktor Janukowycz otworzą też przejście graniczne Budomierz-Hruszew.

Jak podała we wtorek prezydencka kancelaria, w poniedziałek prezydent Polski będzie na Ukrainie; nie podano na razie szczegółów wizyty. Także w poniedziałek o godz. 11 Komorowski i Janukowycz otworzą polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz-Hruszew.

W najbliższy czwartek prezydent Polski udaje się do Wilna, gdzie weźmie udział w dwudniowym szczycie Partnerstwa Wschodniego. Na szczycie miała zostać podpisana umowa stowarzyszeniowa Ukraina-UE. Jednak w zeszły czwartek rząd Ukrainy wstrzymał proces przygotowań do podpisania umowy.

bEriHPoD

Władze w Kijowie tłumaczyły, że Ukraina zdecydowała się na taki krok, by powstrzymać pogarszanie się relacji handlowych z Rosją oraz dlatego, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej rekompensaty za wynikające z tego straty.

Czytaj więcej w Money.pl

bEriHPpe
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)