Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokurator zaprzecza słowom Kamińskiego

0
Podziel się:

Katowicki prokurator Piotr Skrzynecki, na którego powoływał się Mariusz Kamiński, nic nie wie o sprawie.

Prokurator zaprzecza słowom Kamińskiego
(PAP/Radek Pietruszka)
bELfVUcB

Podczas spotkania w 2009 r. z ówczesnym wiceszefem CBA Ernestem Bejdą ani też podczas spotkania z warszawskim prokuratorem nie było mowy o finansowaniu partii politycznych z nielegalnych źródeł - oświadczył dziś katowicki prokurator Piotr Skrzynecki.

Prokurator zaznaczył, że w toczącym się w Katowicach śledztwie, w którym przesłuchiwany był Piotr K. (ps. Broda), nie uzyskano materiału dowodowego na temat finansowania partii.

W ten sposób odniósł się do informacji podawanych przez byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i przez Bejdę, który był jego zastępcą. W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla tygodnika _ Uważam Rze _ były szef CBA powiedział, że świadek koronny Piotr K. złożył w 2009 r. zeznania obciążające Mirosława Drzewieckiego (wówczas ministra sportu). Na wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie towarzyszący Kamińskiemu Bejda powiedział, że treść wyjaśnień Brody potwierdził mu także prowadzący sprawę prokurator Skrzynecki.

bELfVUcD

_ - W Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach latem 2009 r. doszło do jednorazowego spotkania z ówczesnym zastępcą szefa CBA Ernestem Bejdą. W trakcie tego spotkania nie podejmowano wątku finansowania partii politycznych z pieniędzy pochodzących z czynów zabronionych, z uwagi na oczywisty fakt, iż takiego materiału dowodowego nie uzyskano _ - głosi oświadczenie Skrzyneckiego.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Kamiński oświadczył, że wszystko co powiedział i napisał w sprawie _ Brody _, jest prawdą. Zaznaczył, że wiedza CBA w tej sprawie pochodziła bezpośrednio od prokuratora przesłuchującego Piotra K. Według Kamińskiego, z zeznań K. miało wynikać, że Drzewiecki _ utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej _.

Towarzyszący Kamińskiemu Bejda oświadczył, że w sierpniu 2009 roku skontaktował się z nim jeden z warszawskich prokuratorów, który przekazał mu informację, iż Piotr K. chce uzyskać status świadka koronnego i w związku z tym złożył wyjaśnienia, w których jednym z wątków _ jest sprawa przekazywania przez Brodę pieniędzy Mirosławowi Drzewieckiemu na finansowanie PO _. Piotr K. miał też powiedzieć, że _ rejestrował _ spotkania z Drzewieckim i że miało to być jego _ polisą ubezpieczeniową _ na przyszłość. Bejda nie wie jednak, o jaki sposób rejestracji chodziło.

Bejda dodał, że treść wyjaśnień Brody potwierdził mu także prokurator prowadzący sprawę - Piotr Skrzynecki z Katowic.

bELfVUcJ

Na drugiej stronie czytaj, kim jest prokurator Skrzynecki

Kamiński i Bejda wyjaśniali, że sami nie widzieli zeznań Piotra K., bo przed uzyskaniem przez niego statusu świadka koronnego było to niemożliwe. Jak jednak podkreślił Kamiński, informacja o tym, co Broda zeznał na temat Drzewieckiego, pochodzi z pierwszej ręki, _ bezpośrednio od prokuratora prowadzącego tę sprawę _. _ To on do nas dotarł z taką informacją i propozycją współpracy _ - zaznaczył b. szef CBA.

Kamiński zaznaczył też, że _ jest świadek, który jest gotów potwierdzić, że dokładnie to samo (co funkcjonariusze CBA) usłyszał od prokuratora Skrzyneckiego w tamtym czasie _ ws. słów Brody. Jest nim - jak powiedział Kamiński - czynny prokurator z warszawskiej prokuratury okręgowej.

bELfVUcK

Skrzynecki potwierdził w oświadczeniu, że w ramach weryfikacji wyjaśnień Piotra K. spotkał się z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, także prowadzącym postępowanie dotyczące m.in. _ Brody _. _ W trakcie tego spotkania w żaden sposób nie poruszano wątku finansowania partii politycznych oraz zagadnienia prania brudnych pieniędzy _ - zaznaczył prokurator.

Piotr Skrzynecki pracuje w wydziale ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Przed laty reprezentował katowicką prokuraturę m.in. w procesie byłych zomowców, którzy strzelali do górników w kopalniach _ Wujek _ i _ Manifest Lipcowy _. Przez kilka lat był szefem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W reakcji na wywiad Kamińskiego Drzewiecki już w poniedziałek oświadczył, że zawarte w nim informacje na jego temat są nieprawdziwe i naruszają jego dobra osobiste. Zapowiedział, że wystąpi w najbliższym czasie przeciwko Kamińskiemu na drogę sądową.

Już we wtorek rzecznik prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk poinformował, że w zeznaniach świadka koronnego Piotra K., ps. Broda, w żadnym miejscu nie pojawia się informacja o rzekomym finansowaniu PO z nielegalnych źródeł. Również Prokurator Generalny Andrzej Seremet stwierdził, że w tych protokołach, z którymi miał okazję się zapoznać, _ tego rodzaju informacje się nie pojawiają _.

bELfVUcL
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t100544.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaminski;opowie;poslom;o;mafii;i;po,154,0,837530.html) Kamiński opowie posłom o mafii i PO Sejmowa komisja sprawiedliwości zajmie się wypowiedziami byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego dotyczących Mirosława Drzewieckiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t140132.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;klamalem;w;sprawie;po;i;mafii,54,0,838454.html) "Nie kłamałem w sprawie PO i mafii" Były szef CBA Mariusz Kamiński podtrzymuje to, co powiedział w wywiadzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t82586.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;zarzuca;po;zwiazki;z;mafia;drzewiecki;byl;posrednikiem,38,0,836902.html) PiS zarzuca PO związki z mafią. "Drzewiecki był pośrednikiem" O niedokończonych śledztwach, które dotyczą powiązań niektórych polityków PO z mafią opowiada były szef CBA Mariusz Kamiński.
bELfVUde
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)