Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przepłynął Cieśninę Beringa. Oto relacja

0
Podziel się:

Do pokonania mieli 110 kilometrów w ekstremalnie niskiej temperaturze. Dali sobie na to dwa dni. Było ciężko - mówi Rafał Ziobro.

Przepłynął Cieśninę Beringa. Oto relacja
(AGENCJA SE/East News)
bEszmIzV

Do pokonania mieli 110 kilometrów w ekstremalnie niskiej temperaturze. Dali sobie na to dwa dni. 65 śmiałków z 17 krajów świata pokonało wpław Cieśninę Beringa. Wśród nich był Polak Rafał Ziobro. Jak mówi, to nie była łatwa wyprawa.

Pływacy mieli na sobie jedynie kąpielówki, czepki i okulary na wodę, a aura nie sprzyjała wyczynowi.Temperatura wody miała około trzech stopni.

- _ Osobiście dla mnie to była bardzo ciężka wyprawa. Wiele osób zachorowało, ja sam przez dwa dni miałem zapalenie płuc. Bardzo trudno było mi się z tego wygrzebać. Na szczęście mogłem wrócić do wody _ - mówi pływak.

bEszmIzX

POSŁUCHAJ RELACJI Z WYPRAWY:

Idea narodziła się dwa lata temu, po tym jak minęło równe 20 lat od pierwszej nieudanej próby przepłynięcia Cieśniny Beringa

Ponieważ pływacy mogą wytrzymać wysyłek fizyczny przy kilkustopniowej temperaturze jedynie przez 20 minut, każdy z nich wskakiwał do wody kilkakrotnie. Zawodników przez cały czas asekurowało kilkanaście łodzi i ratowników. Najtrudniejszy moment przyszedł jednak na sam koniec - opowiada Rafał Ziobro.

- _ Najtrudniejszy był ostatni moment, ostatnie 20 kilometrów. Tak naprawdę przy takiej liczbie pływaków, jakimi dysponowaliśmy to jest nic, to jest 5 godzin pracy. Ale prądy były tak silne, że te ostatnie 20 kilometrów pokonywaliśmy w dwa dni _ - mówił Ziobro.

bEszmIAd

POSŁUCHAJ RELACJI Z WYPRAWY:

Wyczyn międzynarodowej sztafety zapisał się w historii pływania. Odpowiednia adnotacja znajdzie się też w Księdze Rekordów Guinnessa.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro przepłynął z Alaski na Syberię 65 śmiałków z 17 krajów świata pokonało wpław Cieśninę Beringa. Wśród nich był Polak.
Niezwykła wyprawa Polaków zakończona _ Wyprawa Szlakiem polskich badaczy Syberii przypomniała o udziale Polaków w odkrywaniu tej dalekiej krainy _ - mówił po zakończeniu podróży Jacek Pałkiewicz.
Koszmar na wodzie. Ratownicy ostrzegają Tylko w niedzielę na łodziach było aż 49 poszkodowanych, zanotowano 4 wywrotki jachtów, 5 razy interweniowały karetki wodne, a ratownicy wyruszali do tzw. akcji technicznych aż 12 razy.
bEszmIAy
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)