Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewieźli 350 kg kokainy do Polski

0
Podziel się:

Grupa przewożąca narkotyki z Ameryki Łacińskiej zostanie osądzona przed sądem w Łodzi.

Przewieźli 350 kg kokainy do Polski
(Prebranac/Dreamstime)

26 osób oskarżonych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej narkotyki i wprowadzającej je na rynek stanie przed łódzkim sądem - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury apelacyjnej Jarosałw Szubert.

Wszystkim grozi kara do 15 lat więzienia. Liczący 200 stron akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi. Wraz z nim 134 tomy akt ze śledztwa.

Jak poinformował Szubert, grupą kierował 50-letni mieszkaniec Łodzi Stefan S. Według prokuratury, oskarżeni w latach 2002-2009 przemycili i wprowadzili na rynek ponad 350 kg kokainy oraz wprowadzili do obrotu 20 kg amfetaminy.

Jak ustalili śledczy, kokaina pochodziła z krajów Ameryki Łacińskiej, m.in. z Antyli Holenderskich, w tym z wysp Curacao, Saint Martin oraz wyspy Aruba. Przemytnicy lecieli na wyspy z Amsterdamu. Na miejscu połykali specjalnie przygotowane pakiety z kokainą i wracali do Europy. W Amsterdamie narkotyk _ odzyskiwano w sposób naturalny _ i dalej przemycany był m.in. do Polski w specjalnych skrytkach przygotowanych w samochodach.

Według prokuratury jednorazowo połykano co najmniej 60 kapsułek z narkotykiem. _ Rekordzistami _ byli Tomasz B., pseudonim Wąski, i Maciej W., _ Koala _, którzy w ten sposób przemycili po 60 kg kokainy.

_ - Plany kolejnych przemytów omawiane były w jednym z łódzkich pubów, który prowadził oskarżony Jacek W. _ - informuje Szubert.

Oskarżeni w tej sprawie to mieszkańcy Łodzi i Zgierza w wieku od 28 do 59 lat. Wobec wszystkich prokuratura sformułowała w sumie 52 zarzuty. 12 spośród 26 przemytników, którzy staną przed łódzkim sądem, przebywa w areszcie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t75367.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/eksperci;przeciwni;zmianom;w;ustawie;narkotykowej,131,0,816515.html) Eksperci przeciwni zmianom w ustawie narkotykowej Apelują o niewykreślanie z noweli ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zapisu dającego możliwość odstąpienia od karania za posiadanie małej ilości narkotyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t97906.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hiszpania;zlikwidowali;wytwornie;kokainy,28,0,755740.html) Hiszpania: zlikwidowali wytwórnię kokainy Oprócz narkotyków policja skonfiskowała broń, 18 luksusowych aut, 470 komórek i 2 miliony euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)