Notowania

festiwale muzyczne
20.07.2012 13:01

Przystanek Woodstock. Pojawią się nawet prezydenci

Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Prezydenci Polski i Niemiec, Bronisław Komorowski i Joachim Gauck, będą gośćmi 18. Przystanku Woodstock. Wezmą udział w oficjalnym otwarciu festiwalu 2 sierpnia; tego samego dnia spotkają się z jego uczestnikami.

Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że Bronisław Komorowski i Joachim Gauck spotkają się z uczestnikami Przystanku 2 sierpnia, w południe, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych.

O godzinie 15 prezydenci Polski i Niemiec będą uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Przystanku Woodstock na festiwalowej dużej scenie.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Od dziewięciu lat impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na dwóch scenach zaprezentuje się ok. 60 wykonawców z Polski i zagranicy.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywają się co roku na Przystanku Woodstock spotkania z wybitnymi postaciami ze świata kultury, polityki, sportu oraz warsztaty artystyczne.

Tegorocznymi gośćmi akademii będą też m.in.: dziennikarze Janina Paradowska i Bogusław Wołoszański, bp Tadeusz Pieronek, były trener piłkarskiej reprezentacji Polski Andrzej Strejlau, założyciel i prezes Klubu Gaja Jacek Bożek, żeglarz Roman Paszke, gen. Waldemar Skrzypczak, a także pilot Tadeusz Wrona, który zasłynął tym, że w listopadzie 2011 roku wylądował awaryjnie boeingiem 767 na lotnisku w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Przystanek Woodstock. Trochę ekologii, trochę techniki Przed Machine Head rozmowa o energii wiatrowej? Wybór pomiędzy pogo w tłumie a warsztatami z linuksa? Przystanek Woodstock 2012 kusi alternatywami.
Rusza wielki festiwal. Pokażą 469 filmów w 10 dni Festiwal potrwa do 29 lipca. 160 obrazów prezentowanych podczas imprezy będzie miało swoje polskiej premiery.
Jutro startuje Jarocin. Tak zbroi się policja Oprócz policji nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w festiwalu czuwać będą firmy ochroniarskie, zatrudnione przez organizatorów.
Tagi: festiwale muzyczne, przystanek woodstock, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz