Notowania

nowy rząd tuska
08.11.2011 22:00

Rada Krajowa PO bez zaskoczenia. Koalicja z PSL

Donald Tusk podkreślił, że dobra współpraca z ludowcami w poprzedniej kadencji opierała się na uczciwych, rzetelnych i elastycznych regułach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Premier Donald Tusk zapowiedział podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, że podpisanie umowy koalicyjnej PO z PSL nastąpi szybko. Dokument regulujący relacje między koalicjantami, jak powiedział szef rządu, nie będzie szczegółowy, ale opierać się ma na wzajemnym zaufaniu.

Donald Tusk podkreślił, że dobra współpraca z ludowcami w poprzedniej kadencji opierała się na uczciwych, rzetelnych i wystarczająco elastycznych regułach. Premier zaznaczył, że chciałby kontynuacji tych zasad w nowej umowie koalicyjnej.

- _ Podpisanie umowy koalicyjnej nastąpi możliwie szybko i nie będziemy zawierali w tej umowie zbyt wielu szczegółów, raczej opierając tę współpracę na zaufaniu i debacie _ - powiedział Tusk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Premier apelował do kolegów z partii o wierność dotychczasowym ideom Platformy Obywatelskiej także kiedy po raz drugi wyborcy obdarzyli ich zaufaniem. Tusk zaznaczył, że PO pokazała, iż można mieć władzę i uchronić się od demoralizacji i korupcji.

- _ Wszędzie tam, gdzie będziemy, wszędzie tam, gdzie każdy z was będzie świadczył swoją obecnością i pracą służbę publiczną, wszędzie tam musimy być także dowodem na to, że władza nie musi psuć _ - mówił premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Donald Tusk zapowiedział, że podczas jutrzejszego spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim będzie rozmawiał o przyśpieszonym sformowaniu rządu.

Czytaj więcej na temat koalicji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t135198.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klopotek;koalicja;po;i;psl;bedzie,41,0,950057.html) Kłopotek: My też chcemy współpracy z SLD Polityk PSL podkreśla, że w przyszłości będzie możliwa współpraca z SLD w celu uchwalenia ważnych ustaw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t79481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalinowski;nie;zakonczyly;sie;jeszcze;rozmowy;w;sprawie;koalicji,13,0,942861.html) Koalicji jeszcze nie będzie. PSL się waha Wynik w wyborach zawiódł liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego - Jarosława Kalinowskiego i Jana Burego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t95573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koalicja;po-psl;bedzie;musiala;zajac;sie;krus-em,41,0,937257.html) Czas płynie. Na tę reformę niewiele czasu Koalicja PO-PSL będzie musiała do lutego zająć się reformą KRUS.
Tagi: nowy rząd tuska, donald tusk, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz