Notowania

rasizm w polsce
18.07.2012 16:51

Rasistowskie napisy na murach zamalowała wiceszefowa MSZ

W ten sposób Beata Stelmach stara się naprawić wizerunek Polski przedstawiony w filmie Stadiony Nienawiści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Przemysław Piątkowski)

*Wiceminister spraw zagranicznych Beata Stelmach wzięła dziś udział w zamalowywaniu rasistowskich napisów znajdujących się przy stacji PKP w Legionowie. Graffiti pokazała BBC w filmie _ Stadiony nienawiści _ przed Euro 2012. *

Stelmach własnoręcznie zamalowała celtycki krzyż znajdujący się na murze przy stacji.

Zastąpiono go logotypem akcji _ Polska dla wszystkich _, organizowanej przez MSZ. Wiceminister podkreśliła, że prawdziwy obraz Polski jest zupełnie inny niż ten zaprezentowany w programie BBC. _ - Ostatnie wydarzenie sportowe pokazało, że jesteśmy fantastycznymi gospodarzami, umiemy zatroszczyć się o przybyszów z zagranicy, ale z drugiej strony takie pojedyncze elementy świadczą na naszą niekorzyść. Walczmy z tym! _ - zaapelowała Stelmach.

W inicjatywie, oprócz wiceszefowej resortu spraw zagranicznych udział wzięli prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, przedstawiciel stowarzyszenia _ Nigdy Więcej _, piłkarze Klubu Sportowego Legionovia oraz członkowie lokalnej społeczności.

Autorem graffiti, które zastąpiło rasistowskie napisy jest Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra. Artysta zachęcał do wspólnego przeciwstawiania się nienawiści. - _ Chciałbym zainspirować wszystkich do takich działań _ - zaznaczył.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia, na znak poparcia dla akcji odcisnęli swoje dłonie na murze.

Program BBC _ Stadiony Nienawiści _ wyemitowany przed rozpoczęciem Euro 2012 ukazał Polaków i Ukraińców, jako rasistów i antysemitów. W programie BBC nadanym w ramach stałej cotygodniowej audycji Panorama pokazano ekscesy kibiców, m.in. wznoszenie antysemickich okrzyków oraz atak na studentów z Azji w Charkowie.

Jak podkreśliło MSZ w komunikacie przekazanym PAP, graffiti z hasłem _ White Power _ przy stacji PKP Legionowo wykorzystane w programie BBC _ Stadiony nienawiści _ zostało usunięte wkrótce po emisji programu.

Czytaj więcej w Money.pl
Angielski piłkarz stawił się w sądzie John Terry oskarżony o rasistowskie zachowanie wobec Antona Ferdinanda, pojawił się dzisiaj w sądzie w zachodnim Londynie.
Poseł PiS pozytywnie ocenia Euro w Polsce _ Cała ciemna narracja i opowieść, że coś złego czeka tutaj europejskich kibiców, okazała się po prostu czarną propagandą _.
323 rasistowskie przestępstwa w rok. Dużo? 323 postępowania w sprawach o przestępstwa popełnione z pobudek rasistowskich lub ksenofobicznych prowadziły w zeszłym roku polskie prokuratury.
Tagi: rasizm w polsce, beata stelmach, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz