Notowania

robert kubica
05.06.2012 22:01

Robert Kubica wróci do Formuły 1 po tej operacji

Robert Kubica poddał się nowej operacji. Powinna ona umożliwić polskiemu kierowcy powrót na tory Formuły 1.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BMW)

Próby na symulatorze wykazały, że Kubica nie jest w stanie prawidłowo utrzymać kierownicy. Ta operacja powinna umożliwić polskiemu kierowcy powrót na tory Formuły 1.

Chcąc wziąć zakręt w lewo Kubica musiał puszczać kierownicę, bo nie był w stanie przekręcić w dół dłoni. Zaradzono temu aplikując mu niewielką protezę łokcia, który był bardzo uszkodzony w wypadku, jaki Polak miał 6 lutego zeszłego roku w rajdzie na północy Włoch.

Zaraz potem w szpitalu w Pietra Ligure koło Sawony Kubica przeszedł szereg operacji. Ich rezultaty okazały się nie do końca zadowalające, dlatego niezbędny był nowy zabieg. Przeprowadzono go w klinice specjalistycznej w pobliżu Werony.

Operacja przebiegła pomyślnie - tak zapewnili lekarze z kliniki. Kubica powinien być teraz w stanie panować nad kierownicą bez potrzeby odrywania od niej dłoni. Polski kierowca, który mieszka w Toskanii będzie musiał powracać często do kliniki koło Werony na rehabilitację.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat Roberta Kubicy. Koniec kariery? Polak trafił do szpitala po tym, jak poślizgnął się na oblodzonej drodze w miejscowości Pietrasanta.
Bolid słynnego kierowcy Formuły 1 na sprzedaż To właśnie za kierownicą tego auta legendarny Brazylijczyk debiutował i osiągnął pierwsze sukcesy. Toleman TG184-2 to wyjątkowy egzemplarz kolekcjonerski.
Ponad pół mld euro. Tyle warci są Hiszpanie Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Andreas Iniesta z Hiszpanii czy Franck Ribery z Francji sami kosztują więcej, niż niejedna drużyna narodowa.
Tagi: robert kubica, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz