Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
10.03.2013 10:39

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Śledztwo w rozsypce, pomnika brak

Za miesiąc miną trzy lata od tragicznego wypadku lotniczego, jednak do dziś nie są znane ani rezultaty śledztwa, ani termin postawienia pomnika ku czci ofiar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)
Donald Tusk na miejscu katastrofy smoleńskiej, 10.04.2010

*Mimo obietnic, nie będzie pomnika na miejscu smoleńskiej katastrofy. Za miesiąc miną trzy lata od tragicznego wypadku lotniczego, jednak do dziś nie są znane ani rezultaty śledztwa, ani termin postawienia pomnika ku czci ofiar. *

Rosyjscy prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie przyczyn smoleńskiej katastrofy nie informują na jakim etapie jest prowadzone przez nich postępowanie. Choć mają bezpośredni dostęp do wszystkich dowodów, w tym miejsca tragedii i wraku samolotu, wciąż nie mogą zakończyć badań i ekspertyz.

Ponad dwa lata temu prokurator Michaił Guriewicz twierdził, że _ śledztwo wyszło już na końcową prostą _. Od tamtej pory prowadzący śledztwo unikają kontaktów z dziennikarzami.

Prawie rok temu zapewniano, że w trzecią rocznicę katastrofy w Smoleńsku stanie pomnik ku czci ofiar. Do dziś nie rozpoczęto na lotnisku Siewiernyj żadnych prac budowlanych. Kilka miesięcy temu minister kultury Władimir Medyński twierdził, że prace trwają zgodnie z harmonogramem. Dziś już wiadomo, że w trzecią rocznicę katastrofy pomnika nie będzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier prostuje słowa prezydenta. Kto ma rację w sprawie katastrofy? _ Nie mam sygnałów od służb specjalnych, że ktoś "miesza w kotle polskich emocji." _
Smoleńsk ważniejszy nawet od huraganu Publikacja o wykryciu śladów materiałów wybuchowych w szczątkach Tu-154, otworzyła stare rany - pisze dziś zachodnia prasa.
Drastyczne zdjęcia ze Smoleńska w prokuraturze Praska prokuratura zdecyduje, czy będzie śledztwo w tej sprawie.
Tagi: katastrofa smoleńska, smoleńsk, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz