Notowania

sankcje dla rosji
25.07.2014 08:54

Rok Polski w Rosji odwołany. Prasa: Komu przeszkadza rosyjska kultura?

Dziennikarze opozycyjni wobec Kremla podkreślają, że polityka Władimira Putina prowadzi do pełnej izolacji ich kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DRB62/CC/Flickr)

Państwowe media krytykują polski rząd i pytają komu w Warszawie mogły przeszkadzać występy Teatru Bolszoj. Dziennikarze opozycyjni wobec Kremla podkreślają z kolei, że polityka Władimira Putina prowadzi do pełnej izolacji Rosji.

Rządowy dziennik _ Rossijskaja Gazieta _ pisze, że nie należy mieszać kultury z polityką. Cytuje przy tym rzecznika MSZ Aleksandra Łukaszewicza, który dał do zrozumienia, że cykl imprez w ramach roku polskiego w Rosji i rosyjskiego w Polsce, miał zbliżyć nasze narody. _ Jeśli polskie władze zdecydowały się na ten negatywny wybór, to wszelkie komentarze są zbędne _ - stwierdził Łukaszewicz. _ _

_ Rossijskaja Gazieta _ dodaje, powołując się na szefa Rosyjskiego Centrum Kultury i Nauki w Warszawie, że tak naprawdę stracą na tym sami Polacy. W ocenie Siergieja Antufiewa, wiele osób w Polsce zostanie pozbawionych możliwości obcowania z jedną z najbardziej znaczących kultur świata.

Innego zdania są publicyści telewizji _ Deszcz _. Tłumaczą oni Rosjanom, że polityka Kremla prowadzi do pełnej izolacji Rosji na międzynarodowej arenie, a decyzję polskiego rządu nazywają początkiem _ zimnej wojny II _. Natomiast radio Echo Moskwy twierdzi, że rosyjscy artyści z żalem przyjęli decyzję Warszawy, bo w ich opinii polityka nie powinna wpływać na kulturę.

Schetyna popiera

Na antenie radiowej Trójki przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych tłumaczył, że obecnie relacje Warszawy i Moskwy są trudne, dlatego _ nie powinniśmy dostarczać dodatkowo złych emocji _. Poseł Platformy Obywatelskiej dodał, że nie warto podejmować ryzyka, związanego z organizacją takiego wydarzenia. Mówił, że mogłoby dojść do zamieszek i manifestacji.

Decyzję o odwołaniu Roku Polski w Rosji i Roku Rosji w Polsce w 2015 r. podjął polski rząd w związku z sytuacją na Ukrainie i zestrzeleniem malezyjskiego samolotu pasażerskiego

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja budzi strach. Zobacz wyniki sondażu Według badania 31 proc. Rosjan widzi siłę swojego kraju przede wszystkim w armii, a 15 proc. - w polityce zagranicznej i autorytecie prezydenta Władimira Putina.
Duże sankcje na banki i firmy za _ reżim Putina _ - _ Obrzydliwe przestępstwo jakim było zestrzelenie cywilnego samolotu jest bezpośrednim wynikiem wojskowej agresji Rosji i nielegalnej okupacji Ukrainy _- zapowiedział szef kanadyjskiego rządu.
_ Unia jest niezdecydowana, ma schizofrenię _ Niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung zarzuca Unii Europejskiej schizofrenię, wskazując na sprzeczności w unijnej polityce wobec Moskwy.
Tagi: sankcje dla rosji, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz