Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie wypominają nam zaniedbania

0
Podziel się

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wytknął Polsce, iż ta nie odpowiedziała na większość wniosków strony rosyjskiej.

Rosjanie wypominają nam zaniedbania
(PAP/EPA)
bDHPPNDp

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wytknął Polsce, iż ta nie odpowiedziała na większość wniosków strony rosyjskiej o pomoc prawną w śledztwie w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

_ - Kompetentne organy Rzeczypospolitej Polskiej odpowiedziały jak dotąd tylko na dwa z sześciu wniosków skierowanych do Polski przez Komitet Śledczy FR. Przy czym - nie w pełnym zakresie _ - oświadczył rzecznik Komitetu Śledczego FR Władimir Markin, którego cytują agencje ITAR-TASS i RIA-Nowosti.

Markin poinformował, że Polska nie odpowiedziała m.in. na wnioski o przekazanie sporządzonego przez polskich ekspertów stenogramu z pokładowego rejestratora głosowego i szczegółowych informacji o połączeniach telefonicznych z pokładu samolotu.

bDHPPNDr

Jako przykład przedstawiciel Komitetu Śledczego FR wymienił m.in. wniosek nr 1 z 12 maja 2010 roku, na który - jak podał - _ napłynęło siedem tomów akt sprawy, zawierających odpowiedzi tylko na 13 z 20 postawionych pytań _.

Markin zauważył też, że strona rosyjska nie otrzymała odpowiedzi na dziewięć innych pytań dotyczących śledztwa, które sformułowała w trzech wnioskach o pomoc prawną i w których wystąpiła o przeprowadzenie czynności śledczych i innych czynności procesowych.

_ - Śledztwo ma nadzieję, że strona polska uczyni wszystko, co możliwe dla należytego wykonania wszystkich wniosków strony rosyjskiej o pomoc prawną, co jest niezbędne do ustanowienia pełnego i obiektywnego obrazu katastrofy, a także przyczyn, które do niej doprowadziły _ - oznajmił rzecznik Komitetu Śledczego FR.

bDHPPNDx

Markin zadeklarował, że _ Komitet Śledczy FR ze swej strony jest gotowy do dalszej współpracy z organami śledczymi RP _.

Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej, która nadzoruje pracę Komitetu Śledczego FR, przekazała w środę stronie polskiej kopie 14 tomów akt rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Szef głównego zarządu międzynarodowej współpracy prawnej Prokuratury Generalnej FR Saak Karapetjan, który wręczył materiały radcy ambasady RP w Moskwie Longinie Putce, oświadczył, że tym samym Rosja przekazała Polsce praktycznie wszystkie dokumenty, o które ta prosiła w swoich wnioskach o pomoc prawną. Wcześniej strona rosyjska przekazała Polsce 28 tomów akt śledztwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;gra;z;polska;smolenskiem;przegrywamy,205,0,774349.html) Rosja gra z Polską Smoleńskiem. Przegrywamy Rosjanie wciąż obciążają polskich pilotów pełnią winy za katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;rejestr;bledow;i;to;bardzo;powaznych,216,0,773848.html) Miller o raporcie: Rejestr błędów i to bardzo poważnych Szef MSWiA zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjscy;eksperci;wyliczaja;bledy;zalogi;tu-154;i;stroja;sobie;zarty,141,0,773261.html) Rosyjscy eksperci wyliczają błędy załogi TU-154 i stroją sobie żarty Rosjanie zorganizowali konferencję speców od lotnictwa. Analizują oni katastrofę Smoleńską.
bDHPPNDS
Źródło:
KOMENTARZE
(0)