Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjska prasa wspomina karierę Leppera

0
Podziel się:

Informując o samobójczej śmierci lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, poniedziałkowe Nowyje Izwiestija podkreślają, że był on najbardziej niejednoznacznym politykiem w Polsce.

Rosyjska prasa wspomina karierę Leppera
(PAP/Radek Pietruszka)

Informując o samobójczej śmierci lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, poniedziałkowe _ Nowyje Izwiestija _ podkreślają, że był on _ najbardziej niejednoznacznym _ politykiem w Polsce. _ Jego nietuzinkowa postać zawsze przyciągała uwagę _ - wskazuje rosyjski dziennik.

_ - Nowyje Izwiestija _ zauważają, że _ szczyt jego kariery politycznej przypadł na lata 2006-07, kiedy to Samoobrona zdobyła w wyborach parlamentarnych 11,4 proc. głosów, a sam Lepper został wicepremierem i ministrem rolnictwa, wchodząc do koalicyjnego rządu Jarosława Kaczyńskiego _.

_ Jego piękna kariera polityczna gwałtownie się urwała w 2007 roku, gdy Kaczyński postanowił pozbyć się niespokojnego członka koalicji, podsyłając mu funkcjonariuszy świeżo utworzonego Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) z propozycją łapówki w wysokości 3,5 mln dolarów _ - przekazuje gazeta.

Nowyje Izwiestija dodają, że choć od początku było jasne, że sprawa karna przeciwko niemu była szyta grubymi nićmi, Lepper musiał odejść ze stanowiska.

_ Wkrótce spadła na niego jeszcze jedna przykrość: do sądu wpłynęła skarga jego sekretarki Anety Krawczyk, która twierdziła, że została zgwałcona przez swojego szefa. Sytuacja była bardo podobna do niedawnej sprawy szefa MFW (Dominique'a) Strauss-Kahna. Oskarżenia Krawczyk nie znalazły jednak potwierdzenia przed sądem _ - pisze dziennik.

W ocenie _ Nowych Izwiestii _, _ Lepper był unikatowym zjawiskiem na polskiej scenie politycznej _. _ I takim pozostanie na zawsze _ - konkludują. O śmierci przywódcy Samoobrony informuje także rządowa _ Rossijskaja Gazieta _, według której _ Polska pozostała bez symbolu buntu _.

Dziennik odnotowuje, że _ polska prasa snuje różne domysły na temat przyczyn samobójstwa polityka _. _ Jedni twierdzą, że zaplątał się w finansowych problemach), a inni nie wykluczają, iż przyczyną samobójstwa był skandal seksualny _ - podaje _ Rossijskaja Gazieta _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t154131.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/decyzja;w;sprawie;sledztwa;dotyczacego;smierci;lepper,152,0,887960.html) Lepper w sprawie Kaczyńskiego. Bał się... Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejmie dziś decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie samobójczej śmierci Andrzeja Leppera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t154149.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kulisy;smierci;andrzeja;leppera;prokurator;ujawnia;ze;,238,0,887534.html) Kulisy śmierci Andrzeja Leppera. Prokurator ujawnia że... Zbadano ciało, przeprowadzono oględziny biura Samoobrony, a także przesłuchano kilkudziesięciu świadków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)