Notowania

palikot
24.05.2012 15:06

Ruch Palikota ma własny think-tank

W pierwszej kolejności zespół ekspertów RP ma przygotować raport na temat możliwości wykorzystania przez Polskę odnawialnych źródeł energii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

W pierwszej kolejności zespół ekspertów RP ma przygotować raport na temat możliwości wykorzystania przez Polskę odnawialnych źródeł energii.

Działalność think-tanku RP - poinformował wiceszef partii Artur Dębski - będzie koordynował politolog i socjolog z Centrum Studiów nad Demokracją Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie dr Krzysztof Iszkowski.

_ - Naszym celem na najbliższe miesiące, na najbliższy rok będzie przygotowanie całościowego pakietu zmian, które warto w Polsce przeprowadzić _ - powiedział Iszkowski. Jak zaznaczył, działalność ekspertów skupionych w think-tanku będzie się skupiać na czterech obszarach: ulepszeniu systemu ochrony zdrowia, zwiększeniu efektywności i sprawności administracji publicznej, poprawie sytuacji gospodarczej i nowych sposobach tworzenia miejsc pracy, a także na odnawialnych źródłach energii.

W pierwszej kolejności - poinformował Iszkowski - think-tank przygotuje ekspertyzy dotyczące możliwości wykorzystania w Polsce tzw. zielonej energii. - _ Chcemy sprawdzić, czy Polska może korzystać z odnawialnych źródeł energii, czy mogą one być rzeczywistą alternatywą wobec energetyki węglowej i jądrowej, a jeśli tak, ile Polska może na przejściu na odnawialne źródła energii zarobić _ - powiedział.

Zespołem zajmującym się tymi kwestiami w think-tanku RP będzie kierować Katarzyna Laurentz, a jednym z ekspertów będzie minister środowiska w rządzie Marka Belki, Tomasz Podgajniak.

_ - Obecnie jesteśmy w przededniu rewolucji energetycznej, która się stanie niezależnie od tego, czy politycy będą tego chcieli czy nie _ - powiedział Podgajniak. Jak zaznaczył, Polacy będą coraz częściej decydować się na inwestowanie we własne małe ogniwa solarne bądź wiatraki.

Zdaniem Podgajniaka, Polska potrzebuje rzetelnej weryfikacji polityki energetycznej do roku 2030, a potem w perspektywie do 2050, _ także w świetle informacji o tym, że jeżeli nie wydamy ogromnych pieniędzy na eksploatację nowych złóż, to węgla wystarczy jedynie na najbliższe 25 lat _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jazda po pijanemu to norma kulturowa? Ruch Palikota chce, by jazda w stanie nietrzeźwości na rowerze była wykroczeniem, a nie przestępstwem.
"Pogrąża się w chaosie". Palikot daje kartkę - _ Stolica pod jej rządami pogrąża się w chaosie _ - przekonywali politycy Ruchu Palikota.
Palikot właśnie wystąpił z Kościoła Polityk powiesił akt apostazji na drzwiach Bazyliki.
Tagi: palikot, think tank, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz