Notowania

palikot
14.07.2013 15:48

Ruch Palikota w wakacje - marihuana i seks

Partia chce zdobyć poparcie mieszkańców w tych dwóch sprawach, aby ustawy były też ustawami obywatelskimi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Goclon/East News)

Do końca wakacji Ruch Palikota będzie zbierał podpisy m.in. pod projektami ustaw ws. edukacji seksualnej, głosowania przez internet, prawa do głosowania od 16. roku życia i legalizacji marihuany - powiedział w niedzielę w Białymstoku przewodniczący partii Janusz Palikot.

Projekty ustaw Ruch Palikota złożył już w Sejmie. Jednak - jak podkreślił w rozmowie z PAP Palikot - partia chce też zdobyć poparcie mieszkańców w tych sprawach, aby ustawy były też ustawami obywatelskimi. Powiedział, że do września RP chce dołączyć do projektów zmian 100 tys. podpisów obywateli.

Chodzi o projekty pięciu uchwał. RP chce darmowych posiłków dla dzieci w szkołach, a także żłobkach i przedszkolach. Kolejnym projektem uchwały jest edukacja zdrowotna i seksualna. Zdaniem Palikota młodzi ludzie nie mają wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej, zaniedbana jest też edukacja seksualna. Uważa, że to właśnie szkoły powinny tego uczyć.

Zmiany dotyczyć też mają kodeksu wyborczego, aby umożliwić głosowanie w wyborach przez internet oraz aby prawo do głosowania miały osoby, które ukończyły 16 lat. RP chce też legalizacji posiadania niewielkich ilości marihuany.

Podpisy pod projektami tych ustaw zbierane są przede wszystkim podczas spotkań partii w wielu miastach Polski, w niedzielę takie spotkanie odbyło się w Białymstoku. Podpisy zbierają też członkowie młodzieżówki Ruchu Palikota - Ruch Młodych.

Palikot powiedział, że spotkania w miastach to wewnętrzne spotkania partii, podczas których rozmawia on z partyjnymi kolegami o zmianach programowych Ruchu Palikota, dyskutuje, jak zorganizować lepiej struktury RP, jak przygotować się do wyborów samorządowych. Cykl tych spotkań kończy się 5 sierpnia na Wybrzeżu, a jesienią tego roku ma się odbyć kongres RP.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef Wolnych Konopii, prześladowany? Prokuratura na początku maja ubiegłego roku postawiła Dołeckiemu zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości suszu marihuany, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.
Partie przejmują język i retorykę nacjonalistyczną? Wczoraj Sejm przyjął uchwałę ws. zbrodni wołyńskiej, określając ją jako czystkę etniczną o znamionach ludobójstwa.
Kolejny polityk opuszcza Ruch Palikota Po wykluczeniu polityka Ruch Palikota ma w Sejmie 36 posłów. W trakcie kadencji z klubu odeszło pięć osób, dwie zostały wykluczone.
Tagi: palikot, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz