Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ślemy paczki dla rodzin białoruskich opozycjonistów

0
Podziel się

Paczki od Polaków otrzymały rodziny białoruskich polityków opozycyjnych przebywających w więzieniach.

Ślemy paczki dla rodzin białoruskich opozycjonistów
(JAKUB SZAMETO / EAST NEWS)
bDJzXEwR

Paczki od Polaków otrzymały rodziny białoruskich polityków opozycyjnych przebywających w więzieniach. Dowiedziało się o tym nieoficjalnie Polskie Radio ze źródeł dyplomatycznych w Mińsku.

Paczkę otrzymała między innymi Tacciana Siewiaryniec, matka Pawła Siawiarńca jednego z liderów opozycji odbywającego wyrok trzech lat ograniczenia wolności za udział w demonstracji po wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Pani Siewiaryniec powiedziała Polskiemu Radiu , że niemal 20 kilogramową paczkę otrzymała za pośrednictwem poczty kurierskiej. a jej nadawcą była Ambasada Polski w Mińsku. Tacciana Siawiaryniec mówi, że nie wie kto konkretnie przygotował świąteczny prezent, ale jest za niego bardzo wdzięczna. _ Ciepło tych rąk jakimi były pakowane te prezenty nas bardzo rozgrzało i w naszym domu panuje teraz dobry nastrój _ - powiedziała pani Tacciana dziękując Polakom za taki gest solidarności.

bDJzXEwT

Z apelem o przygotowanie paczek dla rodzin białoruskich opozycjonistów wystąpił prezydent Polski w rocznicę stanu wojennego. Mówił, że Polacy czują się zobowiązani do niesienia pomocy tym, którzy upominają się o wolność w swoich krajach. Bronisław Komorowski wraz z małżonka Anną również przygotowali paczkę dla rodziny białoruskiego opozycjonisty. Nie wykluczone, że paczka polskiego prezydenta już trafiła do adresata na Białorusi.

Czytaj więcej w Money.pl
Te filmy to ich zemsta na Polsce za... Białoruska telewizja wyemitowała film _ Lekcje polskiego _. Czy będzie reakcja polskiego MSZ?
Polacy na Białorusi. Nielegalny związek wybiera W Grodnie odbędzie się dziś zjazd nie uznawanego przez miejscowe władze Związku Polaków na Białorusi.
Przez niego wyciekły dane. Nie pierwszy raz Pracownik MSZ-tu, zwolniony w trybie natychmiastowym za wyciek danych do Internetu, już raz był dyscyplinarnie zwalniany z ministerstwa.
bDJzXExu
KOMENTARZE
(0)