Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Służba zdrowia wymaga reform. Nie konsultacji

0
Podziel się:

Według Bartosza Arłukowicza potrzeba zarówno prywatnych, jak i państwowych placówek.

Służba zdrowia wymaga reform. Nie konsultacji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł SLD Bartosz Arłukowicz uważa, że w Polsce potrzebna jest reforma służby zdrowia, a nie referenda na temat prywatyzacji szpitali. Jego zdaniem w Polsce potrzeba zarówno prywatnych, jak i państwowych placówek.

Podkreślił, że prywatne szpitale już są. Dodał, że reforma służby zdrowia, nad którą pracuje sejmowa komisja zdrowia nie zmierza w kierunku prywatyzacji wszystkich szpitali w Polsce. Jego zdaniem, ważniejsze od tego skąd będzie finansowane leczenie jest wysokość tego finansowania.

Prawo i Sprawiedliwość domaga się referendum w sprawie ewentualnej prywatyzacji szpitali. Wicemarszałek Sejmu z PiS-u Marek Kuchciński tłumaczył w Śniadaniu w Trójce, że to ostateczność. Mówił też, że polska służba zdrowia jest w fatalnym stanie, a rząd nie robi nic, by to naprawić. - _ Zamiast naprawiać i wprowadzać reformy, rząd zrzuca z siebie odpowiedzialnośc na samorządy _ - powiedział.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t111604.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/referendum;ws;szpitali;nie;jest;potrzebne,11,0,770315.html) Referendum ws. szpitali nie jest potrzebne
Jarosław Gowin z PO przypomniał, że w 2008 roku koalicja przeforsowała w Sejmie pakiet ustaw zdrowotnych, które zawetował prezydent Lech Kaczyński. Poseł nie zgodził się z Bartoszem Arłukowiczem, że wydatki na służbę zdrowia są za niskie. - _ Pan bierze pod uwagę tylko to, co idzie ze składki zdrowotnej, ale drugie tyle idzie z prywatnych kieszeni Polaków _ - powiedział.

W lutym sejmowa podkomisja pozytywnie zaopiniowała cztery projekty z rządowego pakietu ustaw zdrowotnych. Wśród nich jest projekt ustawy o działalności leczniczej dotyczący funkcjonowania szpitali. Nie ma w nim mowy o obowiązkowym przekształceniu szpitala w spółkę. Jest dowolność.

Samorządy, które szpitala nie przekształcą, będą musiały pokryć ujemny wynik finansowy w ciągu trzech miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdania finansowego. Jeśli tego nie zrobią, w ciągu 12 miesięcy będą musiły przeklształcić go w spółkę kapitałową lub jednostkę budżetową.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t127713.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;chce;reformowac;sluzbe;zdrowia,70,0,749126.html) PO chce reformować służbę zdrowia W planach są też zmiany w systemie oświaty dla szkół podstawowych oraz uczelni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prywatyzacja;szpitali;pis;chce;referendum,21,0,770069.html) Prywatyzacja szpitali? PiS chce referendum Prawo i Sprawiedliwość domaga się przywrócenia opieki lekarskiej w szkołach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)