Notowania

białoruś
29.01.2013 06:46

Służby graniczne winią kierowców za kolejki na granicy

Kolejki ciężarówek czekających na wjazd z Polski na Białoruś i z Białorusi na Litwę tworzą się z powodu uprawiania przez kierowców biznesu paliwowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

Kolejki ciężarówek czekających na wjazd z Polski na Białoruś i z Białorusi na Litwę tworzą się z powodu uprawiania przez kierowców _ biznesu paliwowego _ - oświadczył wczoraj rzecznik Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi Alaksandr Ciszczanka.

_ - Uprawiany przez kierowców ciężarówek biznes paliwowy prowadzi do powstania kolejek na granicy - oznajmił Ciszczanka . - To już klasyczny schemat: z Polski na Białoruś jadą z pustym bakiem, a z Białorusi na Litwę - z pełnym _.

Ceny paliwa na Białorusi są znacznie niższe niż w Polsce i na Litwie. Według Państwowego Komitetu Granicznego firmy spedycyjne stosują przy tym taką praktykę, że samochody ciężarowe wjeżdżają na teren Białorusi przez granicę polską, a wyjeżdżają przez litewską i łotewską.

Jak dodał, po zatankowaniu na Białorusi kierowcy ciężarówek mogą dojechać, nie zatrzymując się po drodze na stacji benzynowej, nawet do Holandii i z powrotem. _ Uwzględniając różnicę w cenie paliwa, można policzyć zysk. Korzystają z tego zarówno litewscy, jak i białoruscy oraz polscy kierowcy _ - powiedział.

Według danych Państwowego Komitetu Granicznego, o godz. 11 rano w poniedziałek na wjazd na Litwę czekało na przejściach granicznych od strony Białorusi po 100, 200, a nawet 230 ciężarówek, a na wjazd na Białoruś - tylko po 5-10. Ze strony Polski na wjazd czekało 50-300 ciężarówek, a w drugą stronę praktycznie nie było kolejki.

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Wrona poinformowała w poniedziałek, że na wjazd na Białoruś ciężarówki muszą obecnie czekać na przejściach w Bobrownikach i Kuźnicy odpowiednio po 12 i 16 godzin, a w Koroszczynie - nawet 20.

Czytaj więcej w Money.pl
Grożą, że "mrówki" nie będą leczone bezpłatnie Prokuratora obwodu grodzieńskiego wystąpiła z postulatem, pozbawienia prawa do bezpłatnego leczenia osób, które wożą do Polski i na Litwę benzynę i papierosy.
Napięcie na spornej granicy. Zginął żołnierz Według pakistańskiej armii, indyjscy żołnierze przekroczyli linię kontroli, a następnie zaatakowali jej posterunek Sawan. Pakistańczycy odparli atak i doszło do wymiany ognia.
Zarobiliśmi na Rosjanach 23 miliony złotych Rosjanie wydali u nas dużo więcej, niż wynika to z faktur na granicy.
Tagi: białoruś, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz