Notowania

księża
20.11.2011 09:36

Śniadek: Tusk chce łatac budżet kosztem duchownych

Były szef Solidarności krytykuje plany rządu związane ze zmianami w systemie emerytalnym duchownych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

- _ Ta wypowiedź była gestem, ukłonem w stronę pana Palikota _ - mówi Janusz Śniadek o planach premiera dotyczących emerytur duchownych.

Poseł PiS powiedział w TVN24, że jego zdaniem Donald Tusk chce likwidować deficyt budżetowy opodatkowaniem w sumie paru tysięcy osób. - _ Bo przecież większość księży pracuje jako katecheci, są ubezpieczeni. Dlatego z punktu widzenia deficytu mówimy o zupełnie nieznaczących pieniądzach _ - stwierdził.

- _ Ta wypowiedź była gestem, ukłonem w stronę pana Palikota. Zresztą spotkało się to z entuzjastycznym przyjęciem z tamtej strony _ - uważa Śniadek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t162548.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/episkopat;nie;chce;podatku;koscielnego;woli;odpisy,160,0,970656.html) Episkopat nie chce podatku kościelnego. Woli odpisy Są pierwsze reakcje kościelnych hierarchów na expose premiera. Deklarują współpracę w sprawie zmian w systemie emerytalnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t188541.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyzsze;podatki;dluzszy;wiek;emerytalny;co;jeszcze;szykuje;po,37,0,965669.html) PO weźmie się wreszcie za reformę KRUS? W przyszłym tygodniu usłyszymy expose premiera. Priorytetem dla Platformy ma być ustawa budżetowa. Za kulisami słychać także obietnice reform.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t181083.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;to;nie;lewica;ruch;sie;broni,143,0,959887.html) Palikot to nie lewica? RPP: Archaiczny podział Młodzi Socjaliści apelują do Ruchu Palikota, by albo opowiedział się za lewicowym programem gospodarczym, albo przestał się określać mianem lewicy.
Tagi: księża, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz