Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Solidarna Polska zaczyna budować struktury

0
Podziel się:

Europoseł Solidarnej Polski twierdzi, że jest miejsce na prawicę bez Jarosława Kaczyńskiego.

Solidarna Polska zaczyna budować struktury
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Europoseł Jacek Kurski zapowiada, że działacze ugrupowania Solidarna Polska rozpoczynają jeździć po Polsce, by tworzyć nowe struktury.

Solidarna Polska to nazwa klubu poselskiego, w którego wchodzą byli posłowie PiS, solidaryzujący się z wykluczonymi z tej partii Zbigniewem Ziobrą, Tadeuszem Cymańskim i Jackiem Kurskim.

Europoseł Kurski mówił w _ Salonie Politycznym Trójki _, że działacze Solidarnej Polski chcą potwierdzić swoją intuicję, że w naszym kraju jest miejsce na ugrupowanie prawicowe bez Jarosława Kaczyńskiemu. Temu ma służyć objazd kraju.

Ponadto politycy Solidarnej Polski mają się spotkać z wieloma prawicowymi środowiskami politycznymi. Jak powiedział, zainteresowanie nowym bytem politycznym, przerosło jego oczekiwania. Gość Trójki mówił, że nie pozwoli, by polska prawica przegrywała.

Jacek Kurski powiedział, że na razie jego ugrupowanie nie ogłasza logo ani statutu, gdyż to by potwierdziło zarzuty prezesa PiS o tym, że rozłam w PiS był przygotowywany jeszcze przed wyborami. Europoseł odparł ten zarzut _ grania na porażkę Lecha Kaczyńskiego _ w wyborach prezydenckich 2010 roku, który prezes PiS sformułował w liście do szefów terenowych struktur PiS.

Jacek Kurski mówił, że jeszcze na miesiąc przed katastrofą smoleńską Zbigniew Ziobro zwracał się o poparcie Lecha Kaczyńskiego. Jacek Kurski mówił też, że chciał aktywnie uczestniczyć w ostatniej kampanii wyborczej, jednak jego pomysły zostały odrzucone przez sztab wyborczy PiS.

Komentarz

Czytaj więcej o rozłamie w PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t20425.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mularczyk;odsuniety;od;wladzy,196,0,959684.html) Zaczęło się wycinanie ziobrystów. Pierwszy... Jarosław Kaczyński stracił zaufanie do Mularczyka po tym, gdy poparł on wyrzuconego z partii Zbigniewa Ziobrę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t157688.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;o;pis;jestem;zaskoczona;tepota,242,0,958706.html) Staniszkis o PiS: Jestem zaskoczona tępotą Zdaniem Stefana Niesiołowskiego inicjatywa Ziobry może odnieść sukces.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t46520.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;woli;ultralibertyna;od;banity,49,0,772657.html) PiS woli _ ultralibertyna _ od banity? Michał Kamiński może przestać być szefem frakcji Konserwatystów i Reformatorów w PE.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)