Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sto osób nie żyje z powodu tegorocznych mrozów

0
Podziel się

Od końca stycznia z powodu wychłodzenia zmarły 42 osoby, a od początku zimy równo sto osób.

Sto osób nie żyje z powodu tegorocznych mrozów
(Pawel998/CC/Wikipedia)
bEaiIAyd

Od końca stycznia z powodu wychłodzenia zmarły 42 osoby, a od początku zimy już sto osób. Tylko ostatniej doby z tego powodu życie straciło 9 osób, w województwie śląskim - 3 osoby, łódzkim - 2 osoby, mazowieckim - 2 osoby, kujawsko - pomorskim 1 osoba, pomorskim – 1 osoba.

_ - W dalszym ciągu apelujemy, aby stale informować służby o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszego wsparcia - _ mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSW.

Funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby te są za każdym razem informowane o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

bEaiIAyf

Zdaniem policji, ostatniej doby zamarzło 8 osiem osób - poinformowała Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji. Policja ponawia apel o zwracanie uwagi i niepozostawianie bez pomocy osób samotnych, pod wpływem alkoholu na mrozie - mówi Grażyna Puchalska.

(źródło: IAR)

_ - Niezależnie od tego, czy ta osoba jest pod wpływem alkoholu, czy też nie, taką osobą należy się zainteresować i w razie potrzeby jak najszybciej zawiadomić bądź policję, bądź straż miejską. Spanie na dworze lub długie przebywanie na mrozie, brak opieki, zwłaszcza w przypadku osób starszych bądź pod wpływem alkoholu, może się dla nich skończyć tragicznie - _ mówi Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji.

Czytaj o rekordowych mrozach w Money.pl
Zima paraliżuje kraj. Tam pozamykali placówki Siedem szkół w gminach Drohiczyn, Dziadkowice i Gródek jest w poniedziałek zamkniętych z powodu mrozu w województwie podlaskim.
Wielu zamarzniętych, ponad 70 tys. odciętych Fala mrozów i bardzo obfite opady śniegu, od wielu dni paraliżują Bałkany. W wielu regionach wprowadzono stan wyjątkowy.
Miasto totalnie sparaliżowane. Są ofiary We włoskiej stolicy występują poważne utrudnienia w ruchu. Po piątkowych i sobotnich śnieżycach Wieczne Miasto znalazło się okowach kilkustopniowego mrozu
bEaiIAyG
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)