Notowania

Strefa Gazy pod ostrzałem. Koziej zadzwonił do Izraela

Polska z niepokojem przygląda się wydarzeniom wokół Strefy Gazy. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego rozmawiał wczoraj na ten temat ze swoim izraelskim odpowiednikiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Polska z niepokojem przygląda się wydarzeniom wokół Strefy Gazy. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego rozmawiał wczoraj na ten temat ze swoim izraelskim odpowiednikiem i zarazem doradcą premiera do spraw bezpieczeństwa, generałem Jaakowem Amidrorem.

Minister Stanisław Koziej powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że telefon był z inicjatywy Izraela. Generał Amidror mówił, że sytuacja wokół Strefy Gazy jest bardzo napięta. Omówił także działania podejmowane przez Izrael.

Szef BBN w rozmowie z generałem Amidrorem wyraził z kolei duże zaniepokojenie tym, że konflikt wokół Strefy Gazy się rozszerza. Generał Koziej zaznaczył, że niebezpieczeństwo trzeba rozpatrywać w szerszym wymiarze ze względu na konflikt w Syrii i niejasną sytuację w sprawie Iranu.

Minister Koziej przekazał również szefowi izraelskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar z Kiriat Malahi.

Od kilku dni terroryści ze Strefy Gazy prowadzą ostrzał rakietowy Izraela. Państwo żydowskie odpowiedziało siłą. W jednym z nalotów zginął szef wojskowego skrzydła Hamasu. Tel-Awiw ogłosił też mobilizację rezerwistów

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael przygotowuje się do inwazji sił lądowych Oddziały izraelskiej armii przemieszczają się w kierunku Strefy Gazy. Siły zbrojne zmobilizowały 30 tysięcy rezerwistów.
Widmo wojny na Bliskim Wschodzie - _ Inwazja lądowa na Strefę Gazy jest zdecydowanie możliwą opcją _ - powiedział rzecznik izraelskich sił zbrojnych.
Trwają ataki. Pięciu zabitych po ostrzale... Tuż przed północą izraelskie samoloty zbombardowały cele w północnej części miasta Gaza.
Tagi: atak izraela na strefę gazy, izrael, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz