Notowania

policja
10.01.2013 16:42

Strzelanina w Sanoku. Trwają negocjacje

Razem z mężczyzną w mieszkaniu jest druga osoba. Nie wiadomo czy faktycznie przyznał się w internecie do zabójstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Policjanci próbują nakłonić bandytę do dobrowolnego poddania się. Od kilku godzin część Sanoka na Podkarpaciu jest odcięta od reszty świata. Trwają negocjację z mężczyzną, który z okna swojego mieszkania strzelał do policjantów.

[aktualizacja: 18:12]

Sytuację utrudnia to, że w mieszkaniu razem z bandytą jest jeszcze jedna osoba. -_ W mieszkaniu jest prawdopodobnie jeszcze jedna osoba postronna, konkubina mężczyzny. Ale bez względu na to kto to jest, podejmując jakiekolwiek działania, musimy myśleć także o jej bezpieczeństwi _e - powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik policji.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA SOKOŁOWSKIEGO:

Policja cały czas jest w pełnej gotowości do działania. 32-letni mężczyzna, który zabarykadował się w mieszkaniu w Sanoku, jest podejrzany o wczorajsze zabójstwo w Międzybrodziu. Policja, która przyjechała go zatrzymać, została ostrzelana. Nikt nie został ranny.

-_ Kiedy policjanci podjechali pod budynek mężczyzna czterokrotnie strzelił w ich kierunku. Ulice trzeba było zabezpieczyć, odizolować tak, by nikt postronny na nie wszedł. Budynek zamieszkany jest przez wiele osób, niedaleko jest przedszkole i szkoła, więc po pierwsze trzeba było nie dopuścić do wejścia osób postronnych na teren, gdzie mogło dojść do ostrzału. Dyrektorowie szkoły i przedszkola wiedzą, że na razie nie mogą nikogo wypuszczać na zewnątrz _ - powiedział rzecznik policji.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA POLICJI:

Mariusz Sokołowski dodał, że zmobilizowano dodatkowe siły policyjne. - _ Z Warszawy śmigłowcem polecieli tam antyterroryści, aby wspomóc kolegów z Podkarpacia. Trudno przewidzieć na co ten człowiek może się zdecydować, stąd najwyższe środki bezpieczeństwa. My zatrzymując go bardzo dużo ryzykujemy, ale to jest wpisane w naszą pracę, natomiast musimy zminimalizować ryzyko dla osób postronnych. Mam nadzieję, że ten człowiek zastosuje się do poleceń policjantów i dobrowolnie wyjdzie z mieszkania _ - dodał Sokołowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA POLICJI:

Ci mieszkańcy bloku, których można było bezpiecznie ewakuować, opuścili już budynek. Pozostałym policja zaleca, by pozostali zamknięci w swoich mieszkaniach. Policja prosi też o niezbliżanie się do zagrożonego terenu i przestrzeganie zaleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna strzelanina w USA. Zakładnicy nie żyją Do zdarzenia doszło w mieście Aurora. W lipcu w masakrze w kinie zastrzelono tu 12 osób.
Kolejna strzelanina w USA. 4 osoby nie żyją Minął zaledwie tydzień od tragicznej strzelaniny w Newtown, a w USA znowu ktoś sięga po broń. Tym razem w Pensylwanii.
Strzelał do ludzi przed barem. Szukają sprawcy Jeden z rannych w ciężkim stanie przebywa w zielonogórskim szpitalu, życie drugiego nie jest zagrożone
Tagi: policja, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz