Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sytuacja w kraju. Polacy niezadowoleni

0
Podziel się

69 proc. mieszkańców Polski uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku.

Sytuacja w kraju. Polacy niezadowoleni
(włodi/CC/FLickr)
bCYMmmHp

69 proc. mieszkańców Polski uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. 19 proc. badanych uważa, że zmiany są na lepsze. 52 proc. spodziewa się pogorszenia sytuacji gospodarczej w najbliższych 3 latach - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Ośrodek zauważa, że w porównaniu ze styczniem nastroje społeczne Polaków nieznacznie się pogorszyły. O 4 punkty procentowe zmniejszył się odsetek osób optymistycznie oceniających kierunek, w którym zmierzają sprawy w Polsce przy jednoczesnym wzroście o 2 punkty proc. pesymistycznych opinii na ten temat.

Zdaniem 68 proc. badanych polska gospodarka jest w kryzysie, a 21 proc. uważa, że kryzys ten jest głęboki. Co czwarty badany (26 proc.) jest zdania , że gospodarka rozwija się, ale tylko nieliczni (1 proc.) określają ten rozwój jako dynamiczny. 6 proc. respondentów TNS OBOP nie miało zdania o sytuacji gospodarczej Polski.

Według ośrodka większy pesymizm co do kierunku, w którym zmierza kraj, cechuje respondentów słabiej wykształconych: od 83 proc. wśród osób z wykształceniem podstawowym do 43 proc. wśród osób z wykształceniem wyższym. Zmian na gorsze w Polsce spodziewają się także częściej niż przeciętnie mieszkańcy miast do 100 tys. ludności (73 proc.) oraz osoby w wieku 20-29 lat i 40-49 lat (po 75 proc.).

bCYMmmHS
kraj
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)