Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sześciolatki w Szkołach. 580 rodziców zadzwoniło na infolinię

0
Podziel się:

Rodzice najczęściej pytają o ostateczny termin obniżenia wieku szkolnego, o to jak przygotować dziecko do reformy oraz gdzie można pozyskać szczegółowe informacje na jej temat.

Sześciolatki w Szkołach. 580 rodziców zadzwoniło na infolinię
(sxc.hu/gokoroko)

Około 580 rodziców z całego kraju zadzwoniło dotąd na uruchomioną w połowie czerwca infolinię poświęconą sześciolatkom w szkole - poinformowała minister edukacji Krystyna Szumilas.

Szumilas powiedziała, że rodzice najczęściej pytają o ostateczny termin obniżenia wieku szkolnego, o to jak przygotować dziecko do reformy oraz gdzie można pozyskać szczegółowe informacje na jej temat. - _ Mieliśmy około 580 telefonów od rodziców _ - powiedziała dziennikarzom minister edukacji.

Infolinię uruchomiono w połowie czerwca. - _ Każdy rodzic, każdy opiekun dziecka może zadzwonić na tę infolinię, aby dowiedzieć się wszystkiego o obniżeniu wieku szkolnego, ale też zgłosić swoje wątpliwości co do przygotowania konkretnej szkoły _ - powiedziała w Zabrzu Szumilas. Dodała, że interwencje dotyczyły 124 szkół.

Wyjaśniła, że na wątpliwości i zgłoszenia rodziców reagują kuratorzy oświaty z danego województwa. - _ Kuratorzy oświaty oraz ich wizytatorzy odwiedzają szkoły, sprawdzają, czy te konkretne szkoły, co do których rodzice być może mają wątpliwości, są przygotowane _ - powiedziała Szumilas.

W woj. śląskim - jak powiedział wicekurator oświaty w Katowicach Dariusz Wilczak - rozpatrzono dotąd około 30 zgłoszeń. Powiedział, że telefony dotyczyły rozmaitych spraw, rodzice np. zgłaszali, że w szkole jest - ich zdaniem - za mała liczba toalet, brakuje posiłków. Dodał, że rodzice pytali również o opiekę nad dziećmi po lekcjach, zgłaszali problemy w oznakowaniu przejść dla pieszych przy szkole. Zaznaczył jednak, że jak dotąd _ nie wydarzyło się nic _, co wiązałoby się z _ wydaniem zaleceń _ szkole w województwie.

Pod numerem infolinii (22) 34 74 700 od poniedziałku do piątku dyżurują eksperci (w godz. 10-18). Rodzice znajdą także komplet informacji o reformie na specjalnej stronie poświęconej sześciolatkom - www.6latki.men.gov.pl.

Szumilas poinformowała, że infolinia będzie czynna do września 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Sześciolatki do szkoły? Jest decyzja Tuska Premier uważa, że robi wszystko dla dobra naszych dzieci i uspokaja rodziców.
Sześciolatki do szkół? "Rodzicom to pasuje" 90 proc. rodziców, którzy posłali swoje dzieci w wieku 6 lat do pierwszej klasy są zadowoleni z tej decyzji - podaje minister edukacji Krystyna Szumilas powołując się na wyniki badań.
Deklaracja ministra w sprawie szkół w Polsce Według wiceministra edukacji Przemysława Krzyżanowskiego szkoły będą przygotowane na przyjęcie wszystkich sześciolatków w 1 września 2014 roku.
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)