Notowania

telewizja trwam
05.06.2012 07:57

Telewizja Trwam. Będzie manifestacja w Brukseli

To ma być protest przeciw decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu stacji miejsca na cyfrowym multipleksie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek MICHALAK/East News)

Obrońcy telewizji Trwam organizują manifestację przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Na zdjęciu jeden z poprzednich protestów w tej sprawie.

To ma być protest przeciw decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu stacji miejsca na cyfrowym multipleksie. Demonstrację zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość. Europoseł Ryszard Czarnecki mówi, że to próba umiędzynarodowienia sprawy wolności mediów w Polsce.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RYSZARDA CZARNECKIEGO:

- _ Sytuacja, w której duża katolicka telewizja nie ma możliwości nadawania, tak jak inne podmioty medialne jest niedopuszczalna. Wykorzystamy i Parlament Europejski i struktury Unii Europejskiej, aby sprawę nagłośnić. Władze w Polsce powinny zastanowić się czy jest dobra dla ich wizerunku sytuacja, w której są oskarżane o ograniczanie wolności mediów _ - mówi Ryszard Czarnecki.

W obronę Telewizji Trwam zaangażowali się też deputowani Solidarnej Polski i także dziś organizują w Europarlamencie w Brukseli wysłuchanie publiczne na ten temat.

Czytaj więcej w Money.pl
Kancelaria premiera przeżywa oblężenie W obronie Telewizji Trwam protestuje już 20 tysięcy osób. Część z nich przyszła bezpośrednio pod kancelarię premiera. Zobacz, co mówią o Donaldzie Tusku.
Kaczyński: Nie ma demokracji bez kontroli _ - Atak na telewizję Trwam to też atak na praworządność - _ uważa prezes PiS.
Liczne marsze w całej Polsce. Bronią telewizji Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Katowic. W Koszalinie do marszu dołączyli protestujący przeciwko lokalizacji elektrowni atomowej.
Tagi: telewizja trwam, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz