Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TNS: lepsze oceny dla prezydenta i premiera

0
Podziel się:

53 proc. badanych w styczniu przez TNS Polska uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta.

TNS: lepsze oceny dla prezydenta i premiera
(PAP/Jacek Turczyk)
bFeLGDjF

Przeciwnego zdania jest 35 proc. Rząd pozytywnie ocenia 21 proc., a źle - 70 proc. Premiera Donalda Tuska chwali 24 proc., a krytykuje - 68 proc. respondentów.

12 proc. ankietowanych nie ma jednoznacznej opinii na temat pracy prezydenta. W porównaniu z grudniem ubiegłego roku odsetek ocen pozytywnych jego pracy wzrósł o 5 punktów procentowych, natomiast negatywnych spadł o 6 punktów procentowych.

Na temat pracy rządu nie ma jednoznacznej opinii 9 proc. respondentów. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 1 punkt proc. Odsetek ocen negatywnych spadł natomiast o 4 punkty procentowe.

bFeLGDjH

8 proc. uczestników badania nie ma zdania na temat pracy premiera Donalda Tuska. W porównaniu z grudniem odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 2 punkty procentowe, o tyle samo spadł odsetek ocen negatywnych.

TNS Polska wskazuje, że w porównaniu z grudniem _ oceny netto wzrosły dla wszystkich trzech instytucji władzy _. Badanie przeprowadzono w dniach 11-16 stycznia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeLGDki
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)