Notowania

Tusk w Londynie. Razem zmienimy Unię?

Premier będzie rozmawiał z szefem brytyjskiego rządu Davidem Cameronem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk udaje się dziś z jednodniową wizytą do Londynu. Będzie rozmawiał z szefem brytyjskiego rządu Davidem Cameronem między innymi o współpracy w ramach Unii Europejskiej, priorytetach polskiej prezydencji we Wspólnocie, unijnym budżecie na lata 2014-2020 oraz sytuacji w Afryce Północnej.

Rzecznik rządu Paweł Graś przypomina, że premier miał lecieć do Londynu już w marcu, jednak wizytę przełożono ze względu na sytuację w Libii.

Według Pawła Grasia, Donald Tusk i David Cameron będą też rozmawiali o problemie uchodźców z Afryki Północnej. _ - To jest temat, który staje się tematem palącym, nie tylko dla krajów z południa Europy _ - podkreśla rzecznik rządu.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA RZĄDU:

Wizyta premiera Tuska w Londynie może być szansą na głębszą współpracę z Wielką Brytanią w ramach Unii Europejskiej. Jej przykładem jest napisany w marcu z inicjatywy polskiego i brytyjskiego rządu list dziewięciu szefów unijnych państw i rządów do szefów Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej, Hermana Van Rompuya i Jose Manuela Barroso.

List był apelem, w którym przywódcy polityczni wskazali, jakich reform gospodarczych potrzebuje cała Unia Europejska, by zagwarantować w przyszłości trwałe podstawy swojego wzrostu gospodarczego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/lewandowski;nowe;zrodla;dochodow;konieczne,97,0,812897.html) Lewandowski: Nowe żródła dochodów konieczne Unijny komisarz ds. budżetu tłumaczy, że dochody Unii spadają przez obniżenie ceł i pomoc finansową dla Grecji, Irlandii i Portugalii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t131272.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/mialkie;priorytety;polskiej;prezydencji,102,0,804710.html) Miałkie priorytety polskiej prezydencji Tak uważa były premier Leszek Miller. SLD domaga się debaty o planach rządu związanych z przewodnictwem Polski w Radzie UE.
Tagi: polityka zagraniczna polski, ue, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz