Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Utrudnienia w ruchu na stołecznych ulicach

0
Podziel się:

Wymiana nawierzchni na fragmentach Wisłostrady, ul. Puławskiej i Towarowej oraz memoriał Kamili Skolimowskiej - spowodują zmiany w ruchu drogowym w najbliższy weekend - poinformował stołeczny ratusz.

Utrudnienia w ruchu na stołecznych ulicach
(Gudellaphoto - Fotolia.com)

W związku z wymianą nawierzchni, od piątku, (od godz. 22) do poniedziałku (do godz. 4) zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Puławskiej (od ul. Olszewskiej do pl. Unii Lubelskiej). Niemożliwy będzie przejazd przez skrzyżowania ul. Puławskiej z ul. Goworka oraz ul. Rakowiecką. Objazd ulicami: Madalińskiego-al. Niepodległości-Batorego; Madalińskiego-Kazimierzowska-Narbutta-Wiśniowa; Spacerowa-Klonowa-pl. Unii Lubelskiej-Boya-Żeleńskiego.

Również od piątku (od godz. 22) do poniedziałku (do godz. 6) zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie (od ul. Gwiaździstej do ul. Krasińskiego). Ruch w obydwu kierunkach będzie skierowany na jezdnię wschodnią. Jadący w kierunku centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, a w stronę Łomianek dwa pasy. Zamknięty będzie ślimak z Wisłostrady (od strony Łomianek) na most gen. Grota-Roweckiego. Objazd będzie możliwy ul. Krasińskiego i Słowackiego. Utrudnienia również związane są z wymianą nawierzchni jezdni.

Także od piątku (od godz. 20) do niedzieli (do godz. 23) na wysokości ronda Daszyńskiego zamknięta dla ruchu będzie jezdnia ul. Towarowej prowadząca w kierunku pl. Zawiszy. Objazd zostanie poprowadzony przez plac budowy stacji metra rondo Daszyńskiego. Kierowcy skręcą na tymczasowy przejazd na północnej jezdni ul. Prostej, dojadą do nawrotu przy skrzyżowaniu z ul. Karolkową i południową jezdnią ul. Prostej wrócą do ronda. Utrudnienia związane są z wymianą nawierzchni jezdni po budowie centralnego odcinka II linii metra.

W sobotę na Stadionie Narodowym odbędzie się 5. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. Z tego powodu od godz. 15 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska będzie wyłączony z ruchu indywidualnego (z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych). Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi ok. godziny 19.

Natomiast w niedzielę odbędzie się 5. Kolarski Memoriał Stanisława Królaka. Możliwe są utrudnienia w ruchu m.in. na ulicach: Tamka, Topiel, Browarna, Furmańska i Bednarska. Od godziny 11 będą ścigać się m.in. dzieci, amatorzy i strażacy. Wyścig główny rozpocznie się o godz. 18.30 i będzie prowadził ulicami: Krakowskie Przedmieście-Nowy Świat-Świętokrzyska-Kopernika-Tamka-Topiel-Browarna-Furmańska-Bednarska-Skwer Hoovera-Krakowskie Przedmieście.

Od niedzieli (od godz. 22) zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic Nowy Świat i Świętokrzyska. Objazdy zostaną wytyczone ulicami: Książęca-Kruczkowskiego-Browarna lub Szpitalna-Mazowiecka lub Marszałkowska. Dojazd do siedziby Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica oraz do Warszawskiego Szpitala Dziecięcego będzie utrzymany od ul. Tamka i ul. Oboźnej. Utrudnienia związane są z przebudową skrzyżowania po budowie centralnego odcinka II linii metra i potrwają do końca sierpnia.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)