Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wałęsa
02.03.2011 16:21

Wałęsa obrażony, bo wybrali innego kandydata

Rezygnuje z udziału w radzie programowej Europejskiego Centrum Solidarności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sejm.gov.pl/GFDL)

Lech Wałęsa zapowiedział, że w związku z wyborem Basila Kerskiego na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności zrezygnuje ze swojego udziału w radzie programowej Centrum. Podkreślił, że jego kandydatem na szefa ECS był Bogdan Lis.

Nowym dyrektorem ECS zostanie 42-letni Basil Kerski, redaktor naczelny Magazynu Polsko-Niemieckiego _ Dialog _. Jak poinformował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, kontrakt menedżerski z Kerskim na okres od trzech do pięciu lat zostanie podpisany do końca marca. Kandydaturę Kerskiego na szefa ECS rekomendowała wczoraj Adamowiczowi 10-osobowa komisja konkursowa. W tajnym głosowaniu uzyskał sześć głosów.

Na ogłoszony w grudniu ubiegłego roku konkurs na dyrektora ECS zgłosiło się sześć osób. Nie było wśród nich Bogdana Lisa. W warunkach konkursu znalazł się wykluczający go zapis, że kandydaci muszą mieć wyższe wykształcenie oraz wykazać się biegłą znajomością co najmniej jednego języka obcego.

W radzie programowej ECS, oprócz Wałęsy, są przedstawiciele instytucji założycielskich centrum: miasto Gdańsk, samorząd województwa pomorskiego, NSZZ _ Solidarność _ oraz Fundacja Centrum Solidarności.

_ - Ja stawiałem na Bogdana Lisa. Bogdan Lis powinien był zostać, ale robiono wszystko, aby tak nie wyszło. I związku z tym mi się to nie podoba i rezygnuję ze wszystkiego. Miałem swojego kandydata i nie ustąpię w tej sprawie _ - powiedział dziennikarzom w Gdańsku były prezydent.

Dodał, że uprzedzał wcześniej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza o swoich zamiarach. _ Ja powiedziałem prezydentowi miasta, że w takim przypadku zrezygnuję kompletnie ze wszelkiego uczestnictwa w tej inicjatywie _ - podkreślił. Zaznaczył, że nie zna Kerskiego i nawet nie kojarzy go z nazwiska.

_ - Rozumiem stanowisko Lecha Wałęsy. Skoro jest i ma być twarzą ECS to takie decyzje personalne powinny być z nim konsultowane. Adamowicz tych 22 tysięcy metrów kwadratowych ECS nie robi chyba tylko dla siebie _ - powiedział poseł Jerzy Borowczak, który ma upoważnienie Wałęsy do reprezentowania go w posiedzeniach rady ECS.

Borowczak dodał, że sam nie chce z góry przekreślać Kerskiego jako przyszłego szefa ECS. _ Będę się mu bacznie przyglądał. Denerwuje mnie tylko, że w tak ważnych sprawach jak obsada dyrektora ECS nie prosi się o opinię rady ECS _ - zaznaczył.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t116613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fotyga;atakuje;walesa;bardziej;rosyjski;niz;rosja,214,0,784854.html) Fotyga atakuje: Wałęsa bardziej rosyjski niż Rosja Była szefowa dyplomacji uważa, że Polska za bardzo angażuje się w promowanie interesów Moskwy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t110147.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/15;lat;pozniej;zyskal;tylko;ojciec;rydzyk,221,0,773853.html) 15 lat później. Zyskał tylko ojciec Rydzyk? Dziś mija 15 lat od referendum uwłaszczeniowego i tak zwanego referendum prywatyzacyjnego.
Tagi: wałęsa, centrum, ecs, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz