Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wałęsa przesłuchiwany w szpitalu

0
Podziel się:

Europoseł Jarosław Wałęsa jest przesłuchiwany jako świadek w śledztwie w sprawie wypadku motocyklowego.

Wałęsa przesłuchiwany w szpitalu
(PAP/Wiktor Dąbkowski)

Europoseł Jarosław Wałęsa jest przesłuchiwany jako świadek w śledztwie ws. wypadku motocyklowego, w którym został poszkodowany. Przesłuchanie, prowadzone przez prokuratora z Sierpca, odbywa się w warszawskim szpitalu przy ul Szaserów, gdzie przebywa.

Jak powiedział prok. Waldemar Osowiecki, szef nadzorującej postępowanie Prokuratury Okręgowej w Płocku, przesłuchanie miało się rozpocząć wcześniej, ale z uwagi na korki panujące w stolicy prokuratorowi nie udało się dojechać z Sierpca do Wojskowego Instytutu Medycznego na czas. Syn byłego prezydenta rozpoczął zeznawanie o godz. 12.

_ - To przesłuchanie jest niezbędne, bo prokuratura powołała biegłego z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, który ma ocenić całokształt okoliczności wypadku. Do tego jest mu potrzebna także relacja pana Wałęsy _ - wyjaśnił Osowiecki.

Jak dodał, pytania mają dotyczyć warunków na drodze, prędkości motocykla prowadzonego przez Wałęsę i położenia poszczególnych uczestników zdarzenia. Przesłuchanie odbywa się bez udziału psychologa; według Osowieckiego nie ma takiej konieczności.

Do wypadku doszło 2 września w miejscowości Stropkowo (Mazowieckie) na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa. Już wcześniej prokuratura informowała, że badania laboratoryjne nie wykazały, by w chwili wypadku Jarosław Wałęsa miał alkohol we krwi.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do wypadku Jarosława Wałęsy doszło, gdy stojąca na poboczu terenowa toyota włączała się do ruchu. Wtedy nastąpiło zderzenie z jadącym drogą motocyklem kierowanym przez Jarosława Wałęsę. Wcześniej toyota zatrzymała się na poboczu w pobliżu stojącego tam samochodu ciężarowego, który uległ awarii.

Po udzieleniu pierwszej pomocy, Jarosław Wałęsa w stanie bardzo ciężkim, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku i jeszcze tego samego dnia wieczorem, także śmigłowcem, do warszawskiego szpitala przy ul. Szaserów. W wypadku doznał wielu złamań, m.in.: kości udowych, miednicy, kości przedramion, uszkodzony został też kręgosłup.

W połowie września lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie poinformowali, że zakończyli wszystkie planowane operacje Jarosława Wałęsy - w sumie było ich 17. Podali wtedy, że Jarosław Wałęsa będzie przygotowywany do rehabilitacji - według przewidywań będzie ona długotrwała, w warunkach szpitalnych kilka tygodni, a następnie poza szpitalem.

Czytaj więcej o wypadku Wałęsy w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t155867.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;walesy;jest;sledztwo;prokuratury,81,0,903249.html) Wypadek Wałęsy. Najnowsze informacje Płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, w którym ciężko ranny został Jarosław Wałęsa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t75451.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/operacja;syna;lecha;walesy;zakonczyla;sie;sukcesem,194,0,902594.html) Operacja syna Lecha Wałęsy zakończyła się sukcesem Jarosław Wałęsa przeszedł wielogodzinną operację kręgosłupa. Stan syna byłego prezydenta jest nadal poważny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)