Notowania

sondaże
06.09.2011 14:37

Wewnętrzne sondaże PiS. Koalicja się nie przejmuje

Według wewnętrznych sondaży PiS, poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest już tylko o dwa punkty procentowe wyższe niż dla Prawa i Sprawiedliwości

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według wewnętrznych sondaży PiS, poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest już tylko o dwa punkty procentowe wyższe niż dla Prawa i Sprawiedliwości. Zapewne to spowodowało, że prezes Jarosław Kaczyński ma ostatnio wyraźnie lepszy humor.

-_ Wszystkie partie zamawiają przed wyborami własne sondaże by móc planować kolejne kroki w kampanii _- wyjaśnia posłanka Jadwiga Wiśniewska. - _ Do 9 października dużo czasu. Mamy nadzieję, że przeskoczymy Platformę. My zawsze w sondażach byliśmy niedoszacowani, a Platforma była przeszacowana _ - mówi posłanka.

Rzecznik klubu PO Paweł Olszewski twierdzi, że Platforma takich sondaży nie zamawia i nie przejmuje się sondażami konkurencji. - _ Zdaję sobie sprawę, że biorąc po uwagę sondażu publikowane w mediach, Jarosław Kaczyński próbuje zaklinać rzeczywistość _ - mówi poseł.

Sprawy nie chce komentować także wicepremier, prezes PSL-u Waldemar Pawlak. -_ My prowadzimy dialog z ludźmi. W wyborach głosują wyborcy, a nie sondaże. Nie dajcie się zbałamucić sondażowniom _ - mówi.

Szef sztabu wyborczego SLD Stanisław Wziątek przyznaje, że jego partia zleca wewnętrzne sondaże. Dodał, że wyniki są lepsze niż tych sondaży, których wyniki publikowane są w mediach. Wziątek wyjaśnił, że wewnętrzne sondaże służą korygowaniu partyjnej działalności.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t131995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/schetyna;debata;liderow;po;i;pis;niezbedna,7,0,902407.html) "To sól kampanii. Powoduje, że ludzie głosują" _ Będę namawiał polityków PiS, żeby nie uciekali, tylko stanęli do debaty _ - zadeklarował marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;pyta;pis;o;bialorus;chwalicie;lukaszenke,237,0,903917.html) Sikorski pyta PiS: chwalicie Łukaszenkę? - Karygodny wybryk, który powinien mieć konsekwencje polityczne - tak minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował wypowiedź kandydata PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;nie;przyjdzie;do;programu;tomasza;lisa,203,0,903627.html) Pawlak też zrezygnował z debaty z Tuskiem Wcześniej na spotkanie w programie Tomasza Lisa nie zgodzili się Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski.
Tagi: sondaże, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz